Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunimo savanoriai tiesia pagalbos ranką sunkiai besiverčiantiems

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Per praėjusius tris metus socialinę pašalpą gaunančių asmenų skaičius Vilniuje padidėjo 13,2 karto, Kaune - 26,6 karto, Klaipėdoje - 18,5 karto, Šiauliuose - 10,9 karto, Panevėžyje - 9,3 karto. Vien paramai mokinio reikmenims įsigyti per paskutinius trejus metus valstybė išleido 64,4 milijono litų.

Per praėjusius tris metus socialinę pašalpą gaunančių asmenų skaičius Vilniuje padidėjo 13,2 karto, Kaune - 26,6 karto, Klaipėdoje - 18,5 karto, Šiauliuose - 10,9 karto, Panevėžyje - 9,3 karto. Vien paramai mokinio reikmenims įsigyti per paskutinius trejus metus valstybė išleido 64,4 milijono litų. Šios tendencijos kelia nerimą ir nevyriausybinių organizacijų atstovams.

Ketvirtus metus iš eilės vyksiančios socialinės akcijos „Būk pirmūnas" vienas iš organizatorių Ramūnas Burokas pažymi, kad šeimos ruošdamos savo atžalas naujiems mokslo metams susiduria su finansiniais sunkumais, ypač tos, kuriose auga daugiau vaikų ir gaunamos pajamos yra tikrai nedidelės. „Nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmėms įsigyti, vadovaujantis 2008 metais priimtu Lietuvos Respublikos Socialinės paramos mokiniams įstatymu, gali gauti asmenys, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės nei 1,5 valstybės remiamų pajamų, paramos mokinio reikmėms gavėjų skaičius kasmet siekia 130-140 tūkst. asmenų", - pasakojo R.Burokas.

Pasak jo, 2010 metais, palyginti su 2009 metais, paramos mokinio reikmenims įsigyti gavėjų skaičius išaugo 9,7 procento, t. y. nuo 134,4 tūkst. iki 147,5 tūkst. Nors praėjusiais metais, paramos mokinio reikmenims įsigyti gavėjų sumažėjo iki 137,4 tūkst. asmenų, įvertinus demografines tendencijas ir mažėjantį gimstamumą, tai mažai guodžia. Socialinės akcijos „Būk pirmūnas" metu jaunimo organizacijų savanoriai prekybos tinklų parduotuvėse dalindami akcijos skrajutes, ragina žmones prisidėti prie akcijos bei mokyklinėmis prekėmis paremti vaikus iš sunkiai besiverčiančių šeimų.

Visos akcijos metu surinktos mokyklinės prekės, bendradarbiaujant su savivaldybių socialinių reikalų skyriais, seniūnijų socialiniais darbuotojais bei socialinės pagalbos centrais, pas vaikus pateks dar iki Rugsėjo 1-osios dienos. Pasak akcijos organizatorių, per trejus akcijos metus paramos mokyklinėmis prekėmis buvo surinkta už daugiau nei 70 tūkst. litų.

Prisijungti prie šiais metais rugpjūčio 23-25 dienomis vyksiančios socialinės akcijos „Būk pirmūnas" pareiškė norą jau 12 Lietuvos miestų. „Reikia pasidžiaugti, jog Lietuvoje atsiranda tiek daug geros valios žmonių, kurie supranta, kokioje sudėtingoje situacijoje atsidūrė socialiai pažeidžiamiausios visuomenės grupės ir nėra abejingi jų problemomis. Todėl ir akcija „Būk pirmūnas" yra orientuota bendrą tikslą - socialiai atsakingos bendruomenės kūrimą, kurioje galima užtikrinti reikalingą pagalbą vaikams, šeimoms, motinystei bei tėvystei, seneliams, neįgaliesiems bei skurstantiems", - įsitikinęs R. Burokas.

Visuomenės nuomonės tyrimų duomenimis, lietuviai net ir sunkmečiu linkę aukoti, tiesa, ekspertai pastebi, jog dažniau aukojamos ne konkrečios pinigų sumos ar skambinama trumpaisiais numeriais, žmonės linkę duoti tai, ko turi daugiau arba patys padėti.

„Mes suprantame, jog valstybė negali visiems skirti paramos, o vaikų, kurie išties nori mokytis ir nori jaustis gerai mokykloje daug. Todėl akcijos metu mes prašome žmonių, kad nupirktų pieštukų, trintukų, sąsiuvinių ir kitų mokyklai skirtų reikmenų. Praeiviams tai tik dėžutė su vandeniniais dažais, o vaikas mokykloje su jais galbūt nupieš savo svajonę ir ją įgyvendins", - pasakojo R.Burokas.

Mokyklose dirbantys psichologai pastebi, jog mokiniai, kurie neišsiskiria iš kitų dėl materialinės padėties ir jaučiasi lygūs, pasiekia panašių rezultatų. Taigi teiginys, jog asocialių šeimų vaikai linkę nesimokyti, yra išdalies klaidingas. Dažnai vaikas pradinėse klasėse linkęs bėgti iš pamokų ar tiesiog ignoruoti mokytojo žodžius, nes neturi galimybės atsinešti reikiamų priemonių skirtų pamokoms ir jaučiasi nepilnavertis lyginant su klasės draugais. 2011 metais akcijos „Būk pirmūnas" metu visoje Lietuvoje buvo surinkta mokyklinių prekių už daugiau nei 35 tūkst. litų. Šiemet organizatoriai tikisi, jog prisidės dar daugiau geros valios žmonių ir padės vaikams tapti pirmūnais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Savanoris
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt