-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 09 28

„Jaunimo stipendijos“ tyrimai: užimtumas turi būti nukreiptas ne į laisvalaikį

Kauno jaunimo organizacijų (JNVO) bei viešojo sektoriaus bendradarbiavimą savo magistro darbe išnagrinėjusi studentė laimėjo antrus metus iš eilės teikiamą „Jaunimo stipendiją“....
Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Kauno jaunimo organizacijų (JNVO) bei viešojo sektoriaus bendradarbiavimą savo magistro darbe išnagrinėjusi studentė laimėjo antrus metus iš eilės teikiamą „Jaunimo stipendiją“. Pasak vieno iš stipendijos steigėjų labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ vadovo Arno Marcinkaus, Kauno technologijos universiteto (KTU) studentė sugebėjo įžvelgti ne tik šių sektorių bendradarbiavimo problemas, bet ir pasiūlyti jiems tinkamus sprendimus.

„Labai svarbu tai, kad stipendiją laimėjusiame magistro darbe į nevyriausybinio bei viešojo sektorių bendradarbiavimą buvo pažvelgta iš šalies. Kartais, užsisukę darbuose, idėjų įgyvendinime ar problemose tiek vieno, tiek kito sektoriaus atstovai pradeda nebematyti paprasčiausių sprendimų. Šios stipendijos tikslas - rasti naujus požiūrio taškus, nes, deja, kol kas tyrimų, susijusių su jaunimo organizacijomis ar jaunimo politika bei šių dviejų komponentų efektyvumu – nėra daug“, - teigia A. Marcinkus, fondo „Jauniems“ vadovas.

„Jaunimo stipendiją“ laimėjusiame darbe teigiama, jog jaunimo užimtumo politikos tikslinimas turėtų būti daugiau orientuotas ne į jaunimo laisvalaikio užimtumą, pavyzdžiui, renginių organizavimą, o į veiklą, kuri padėtų spręsti visuomenines, socialines problemas. „Visų pirma, JNVO ir valdžios bendradarbiavimą reikia suvokti kaip reikalingą ir naudingą, jei norime siekti efektyvesnių šalies veiklos rezultatų ir tikslingesnės bei prasmingesnės jaunimo organizacijų veiklos krypties. Rašant magistrinį darbą išryškėjo, kad vyrauja nesusikalbėjimas tarp šių sektorių atstovų. Taip pat reiktų pabrėžti, kad rezultatai atsiranda tik tada, kai abi pusės suinteresuotos bendradarbiavimo stiprinimu“, - savo darbą komentavo D. Jezukevičiūtė.

Pasak merginos, jaunimo politikos strategija turėtų būti paremta konkretumu ir tikslingumu, o ją turėtų kurti savo srities specialistai. Savivaldybės jaunimo reikalų taryba turėtų užtikrinti tarpinstitucinio bendradarbiavimo, planavimo ir stebėsenos funkcijas. Mokymasis iš savo patirties padėtų organizacijoms tikslingai kreipti savo veiklą. „Be to, būtina, kad bendradarbiavimas tarp šių institucijų vyktų ne tik problemų sprendimo kontekste, bet daug plačiau“, - užsimena KTU studentė.

„Jaunimo stipendija“ – kiekvienais metais teikiamas įvertinimas studentui, atlikusiam tyrimus ir parengusiam magistro darbą jaunimo politikos, jaunimo organizacijų bei jaunimo elgsenos ar ugdymo srityse. „Jaunimo stipendiją“ įsteigė buvę jaunimo organizacijų nariai – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos Alumi. Rengiančius darbus jaunimo politikos temomis konsultuoja LiJOT ir Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ ekspertai, stipendiją administruoja bei labdaros ir paramos fondas „Jauniems“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius