Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunimogidas.lt inicijuotas projektas „Stokholmo kronikos“ baigėsi dalyvės studijomis Švedijoje

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Mergina, Lietuvoje baigusi informacinių technologijų studijas, turėjo svajonę įgyti magistro laipsnį Skandinavijoje, todėl ryžosi išvykti į Švediją ieškoti darbo, išmokti kalbą...

Žurnalistinio projekto jaunimogidas.lt komandos penkis mėnesius vykdytas projektas „Stokholmo kronikos“ baigėsi jo dalyvės Eglės Kuveikytės studijomis viename iš Švedijos universitetų. Mergina, Lietuvoje baigusi informacinių technologijų studijas, turėjo svajonę įgyti magistro laipsnį Skandinavijoje, todėl ryžosi išvykti į Švediją ieškoti darbo, išmokti kalbą, kad galėtų tęsti studijas. Kiekvieną dieną Eglė rašė dienoraštį ir dalijosi įspūdžiais su jaunimogidas.lt skaitytojais. Mergina darbo nerado, bet šį rudenį pradėjo studijuoti tarptautinių projektų vadybą Chalmers universitete.

„Norime visos komandos ir skaitytojų vardu pasveikinti Eglę svajonės išsipildymo proga. Neabejojame, kad šis projektas buvo naudingas – jis įkvėpė jaunus žmones nebijoti iššūkių ir ryžtis avantiūrai, kurios tikslas priklauso tik nuo mūsų pačių. Eglės kelionė parodė, kad net tada, kai nežinai, kas tavęs laukia kitoje šalyje, įmanoma įveikti visas kliūtis – susirasti draugų, sėkmingai adaptuotis kitoje kultūroje, o galiausiai – įgyvendinti savo svajonę“, – džiaugiasi VšĮ „Jaunimo gidas“ direktorė Žydrė Dargužytė.

Eglė Kuveikytė pabrėžia, kad ši patirtis jai buvo neįkainojama ir nori paskatinti visus jaunus žmones nebijoti artėti savo svajonės link. „Galimybių Švedijoje iš tiesų daug: daugybė tarptautinių studentų pasilieka Švedijoje gyventi, nes po studijų kone visi gauna darbą. Jau mano grupėje net dabar  yra keli žmonės, kuriuos po studijų nori įdarbinti Švedijos įmonės. Nemažai kompanijų projektų vadovų ieško iškart universitete. Tad, kad darbdaviai sužinotų apie studentus, o studentai apie dėstytojus, čia darbuojasi studentų asociacijos, tokios kaip: CIRC, BEST ir pan.“, – dėsto tarptautinių projektų vadybą magistrantūroje studijuojanti E.Kuveikytė.

Mergina ketina tapti abiejų asociacijų nare, nes tai – galimybė nemokamai dalyvauti įvairiuose mokymo kursuose, išvažiuoti į kitas Europos šalis, pabendrauti su studentais iš viso pasaulio.

Jaunimogidas.lt projekto vadovė Ž.Dargužytė primena, kad šiuo metu vyksta projektas „Kinijos kronikos“. „Perduodame linkėjimus Sauliui Drakonui, jau įveikusiam daugybę kilometrų šalies milžinės teritorijoje ir netgi sugebėjusiam prasilenkti su taifūnu „Muifa“. Savo skaitytojus ir toliau džiuginsime gerąja patirtimi paremtais projektais, įkvepiančiais jaunus žmones įgyvendinti savo svajones, dažnai kertančias Lietuvos ribas“, – tikina Ž.Dargužytė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt