TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV Atstovų rūmų narys Johnas Shimkus apsilankė Vilniaus jėzuitų gimnazijoje (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 27 d. Vilniaus jėzuitų gimnazijoje (VJG) lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) lietuvių kilmės kongreso narys Johnas Shimkus ir JAV ambasados Lietuvoje atstovai.Kongresmenas J. Shimkus Lietuvoje viešėjo rugsėjo 26–28 d. Per šį vizitą Respublikonų partijos atstovas ne tik vadovavo pirmą kartą JAV Komercijos departamento sertifikuotai prekybos misijai Lietuvoje, bendravo su aukščiausiais mūsų šalies Vyriausybės pareigūnais, bet ir susitiko su VJG administracija bei vyresniųjų klasių mokiniais.

Rugsėjo 27 d. Vilniaus jėzuitų gimnazijoje (VJG) lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) lietuvių kilmės kongreso narys Johnas Shimkus ir JAV ambasados Lietuvoje atstovai.

Kongresmenas J. Shimkus Lietuvoje viešėjo rugsėjo 26–28 d. Per šį vizitą Respublikonų partijos atstovas ne tik vadovavo pirmą kartą JAV Komercijos departamento sertifikuotai prekybos misijai Lietuvoje, bendravo su aukščiausiais mūsų šalies Vyriausybės pareigūnais, bet ir susitiko su VJG administracija bei vyresniųjų klasių mokiniais. Jiems J. Shimkus pristatė save, papasakojo apie savo šeimą, apie veiklą, kurią vykdo tiek JAV kongrese, tiek viešėdamas kitose šalyse. Mokinius svečias supažindino su JAV politine sistema, Atstovų Rūmų, Senato darbu ir struktūra, rinkimų tvarka, valstybės prezidento funkcijomis ir galiomis.

Susitikime neapsieita ir be mokinių užduotų klausimų apie tai, kokį planą turi JAV valdžia ekonominei krizei įveikti, apie Lietuvos, JAV ir Rusijos santykius, apie šių valstybių politinių sistemų trūkumus ir privalumus.

Po susitikimo J. Shimkus apžiūrėjo gimnaziją ir jėzuitų vienuolyno biblioteką, kurioje domėjosi sovietinio laikotarpio pogrindine spauda.

Dėl palaikomų glaudžių ryšių su JAV ambasada, panašus renginys VJG organizuojamas nebe pirmą kartą. Pernai, spalio 20 d., į gimnaziją atvyko ir su mokiniais bendravo JAV ambasadorė Anne E. Derse, kuri paskelbė antrus metus organizuojamos Lietuvos ir Amerikos mokinių Kultūros, švietimo ir lyderystės mainų programos ExCEL (Exchanges for Culture, Education, and Leadership) pradžią.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt