Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką kaltinti dabar? Valdžią, komunalininkus, Seimą ar krizę? O gal save...?

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Kas kaltas dėl to, jog lietuviai nemoka saugoti savo nuostabios gamtos...

Vasarą, o gal ir ne tik, turbūt daugelis mėgsta su gerų draugų būriu nuvažiuoti ir gerai praleisti laiką prie Minijos. Pasimėgauti, pasigrožėti gražia gamta, žmogaus nelabai paliestu jos grožiu, ar tiesiog gerai praleisti laiką, pailsėti. Tai tikrai nėra blogai. Juk ne tik žmogus turi tarnauti gamtai, bet ir gamta žmogui. Su saiku, aišku. Tačiau dažnai tenka pastebėti, kad žmonės ne tik gerai leidžia laiką gamtos prieglobstyje, bet ir jos nesaugo, netausoja. Laužo šakas, teršia vandenį, palieka krūvas šiukšlių. Taip elgtis tikrai negalima. Negi žmonės to nesupranta? Negi nemąsto, kad  jei visi taip elgsis, tai gretai tos gražios gamtos neliks nei kvapo, o bus tik kalnai šiukšlių, užterštas vanduo. Ar tada bus malonu ilsėtis tokioje gamtoje?

Manu, kad ne. Tačiau ne visi apie tai susimąsto, gyvena kažkodėl tik šia diena, tarytum rytojaus net nebūtų. Mes su draugais, jei būnam iškyloje, tai visada susirenkam savo šiukšles į maišelius, vėliau išsivežam, turim ir vienkartines pirštines, tai surenkam ir kitų paliktas šiukšles. Tai ne pagyros, manau, tiesiog taip galėtų elgtis ir daugelis kitų. Tačiau vis tiek tai tik lašas jūroje...

Žmonėms trūksta supratingumo, o galbūt tiesiog noro saugoti ir puoselėti savo gamtą, kuri urbanizacijai ir taip smarkiai plečiantis tik nyksta. Jei nieko nedarysim , tai ką paveldės mūsų vaikai?

Praeitų metų rezonansiniai  įvykiai: bandymas pasukti Minijos vagą, barbariškas medžių kirtimas Mingės (Minijos) kaime – visa tai papildomi katalizatoriai, kurie ir paskatino sukurti Minija.lt.

Džiaukimės, grožėkimės nuostabia gamta, tačiau kartu saugokime ir puoselėkime ją bei stenkimės nors po truputį vis labiau ugdyti žmonių sąmoningumą, pilietiškumą bei meilę Gamtai.

Nesame naivuoliai ir puikiai suprantame, kad tam reikės nemažai laiko. Tačiau blogiausia  yra sėdėti ir nieko neveikti, o tik viskuo piktintis, garsiai šūkauti ir vis tiek nieko nedaryti, būti tik pasyviu stebėtoju. Juk tai taip patogu, ar ne?

Nelikime abejingi, o imkimės darbų, vienykimės ir saugokime gamtą. Juk kaip sakoma – lašas po lašo ir akmenį pratašo, o ypač jei mes būsime tikrai neabejingi ir vieningi!

Komentarai
Temos Valdžia
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt