TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kai šuo nemėgsta vaikų...

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Gyvūnų globėjų asociacija sulaukia nemažai laiškų, kuriuose žmonės klausia, kaip elgtis, jei šuo nesutaria su vaikais...

Laba diena, norėjau pasiteirauti dėl šuniuko. Turiu rotveilerį, labai mylimą ir brangų mano širdžiai, tačiau jis nelabai myli vaikus, o aš auginu sūnelį. Kol vaikas buvo mažas, dar taip neišgyvenau, tačiau dabar tai pasidarė problema, kadangi vaikas net į lauką negali išeiti, šuo draskosi, loja ir nenusiramina kol neišsilaisvina nuo grandinės, o atsirišęs puola. Nežinau, kodėl ji taip nemyli vaikų, bet taip nuo pat mažumės.

Kad ir kaip skaudėtų širdį, turiu ją atiduoti, nes namuose atsirado antras vaikelis, turiu galvoti ir apie jį, negaliu su vežimėliu net į kiemą išeiti. Norėjau pasiteirauti, kokia galimybė, kad ją priimtų globos namai, kiek tai kainuotų, kokios sąlygos ir panašiai. Artimieji siūlo užmigdyti, bet man labai gaila, negaliu taip pasielgti. Ką galėtumėte pasiūlyti? Iš anksto dėkoju už informaciją, tikiuosi supratimo, tikrai neatiduočiau savo augintinio, jei tai nebūtų problema.

Tokių ir panašių laiškų, kuriuose žmonės klausia, kaip elgtis, jei šuo nesutaria su vaikais, Gyvūnų globėjų asociacija gauna nemažai. Jeigu esate vienas iš tų, kurių augintinis ne itin mėgsta mažuosius, šis pranešimas gali Jums padėti.

Ką daryti? Negi vienintelė išeitis yra atsisakyti šuns? Tikrai ne! Visų pirma, vyresnio amžiaus šuns atidavimas į prieglaudą prilygsta jo pasmerkimui – juk niekas nenori seno šuns, o juo labiau su elgesio sutrikimais. Jei net patys nesusitvarkote su savo augintiniu, nesitikėkite, kad tai pavyks kokiai nors kitai šeimai.

Taigi Jums reikia „taisyti“ šuns elgesį. Prieš tai darant, reikia išsiaiškinti, kur glūdi problema. Galbūt patys vaikai netinkamai elgiasi su gyvūnu? Pasitaiko, kad net ir mielas, ir geras šuo šiurkščiau suimtas ar pastumtas supyksta ir gali grybštelėti. Stebėkite, kaip su augintiniu elgiasi Jūsų atžalos. Jei pastebėsite ką nors netinkamo, pasikalbėkite su vaikais, paaiškinkite jam, kad šuo – gyva būtybė, kuri taip pat jaučia. Na, o jei nepastebite nieko netinkamo vaikų elgesyje, tada problema glūdi pačiame gyvūne.

Dažniausiai šuo nesutaria su vaikais dėl to, kad nebuvo tinkamai auklėjamas. Augintinį mokyti reikėtų pradėti nuo mažų dienų. Jei to nepadarėte, perauklėti augintinį patiems bus gana sunku. Gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas Vytautas Gustaitis tokiu atveju pataria kreiptis į specialistus, dirbančius šunų dresavimo mokyklose. Profesionalai suras auklėjimo spragas ir pasistengs ištaisyti klaidas. Maloniai nustebsite, koks paklusnus ir nekeliantis bėdų gali būti Jūsų augintinis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt