Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 16d. 12:57

Kaip natūraliomis priemonėmis sumažinti nemalonius vabzdžių įkandimų simptomus

Vabzdys įkanda arba įgelia dėl dviejų priežasčių, kai vabzdys yra susijaudinęs ir siekia save apginti per savo natūralius gynybos mechanizmus, arba kai įkasdamas maitinasi.

Vabzdys įkanda arba įgelia dėl dviejų priežasčių, kai vabzdys yra susijaudinęs ir siekia save apginti per savo natūralius gynybos mechanizmus, arba kai įkasdamas maitinasi.

Dažniausiai vabzdžių įkandimai pasitaiko vaikams, kurie paprastai žaidžia lauke, keliautojams, stovyklautojams, kurie taip pat didelę laiko dalį, ypač vakarais, praleidžia lauke.

Vabzdžių įkandimai gali būti skirstomi į nuodingus ir nenuodingus. Nuodingi-tai vapsvų, širšių, bičių, skruzdėlių ir kt. Nenuodingi- paprastai tai, uodų, smėlio musių, blusų, erkių, blakių ir kt. įkandimai.

Vabzdžiai įkasdami išleidžia antikoaguliacines seiles, kad lengvai pasimaitintų krauju, sukeldami stiprų niežulį įkandimo vietoje. Nenuodingų vabzdžių įkandimai nėra kenksmingi, bet gali platinti ligas, tokias kaip maliarija, Laimo liga, encefalitas, geltonojo drugio ligą, dėmėtąją šiltinę.

Įkandimai, sukelia vietinius nemalonius uždegimui būdingus simptomus, tokius kaip patinimas, paraudimas, niežulys ir skausmas. Alerginės reakcijos pasireiškia ypatingai retai.

Nuodingi vabzdžių įgėlimai - gynybinis mechanizmas. Įgėlimas yra labai skausmingas, įgėlimo vieta patinsta, parausta, pasireiškia dilgelinė (niežtintys pakilę odos plotai). Tinimas plečiasi toliau nuo įkandimo.Tai vadinama vietinė reakcija. Paprastai įgėlimai nėra pavojingi sveikatai, išskyrus tuos atvejus, kai žmogus yra alergiškas ir iškyla anafilaktinio šoko pavojus. Sistemines alergines reakcijas sukelia tik nuodingi vabzdžių įgėlimai.

Kaip apsisaugoti nuo vabzdžių įkandimų ir įgėlimų? Yra keletas būdų:

· Dėvėkite drabužius ilgomis rankovėmis, ilgas kelnes, kepurę.

· Naudokite repelentus, purkškite jais drabužius, batus, palapinę, ištepkite atviras odos vietas.

· Naudokite tinklelius nuo uodų.

· Marškinėlius susikamšykite į kelnes, kelnes- į kojines.

Venkite ryškių spalvų drabužių.

· Nesikvėpinkite, nesitepkite kvapiais losjonais.

· Patekę į bičių ar vapsvų spiečių, judėkite labai lėtai. Staigūs judesiai tik suerzins vabzdžius ir jie puls.

· Laikykitės toliau nuo to kas labiausiai traukia vabzdžius:gėlių, medžių, krūmų, medienos polių.

· Visada dėvėkite pirštines, kai ravite sode ar renkate šiukšles.

Ką daryti jau įkandus ar įgėlus vabzdžiui?

Veiksmai įgėlus ar įkandus vabzdžiui priklauso nuo situacijos.

Jei pasiliko gėluonis, pirmiausia jis turi būti pašalinamas. Netraukite gėluonies pirštais ar pincetu, kad į organizmą nepatektų daugiau nuodingų medžiagų. Geriau buku peiliu braukite per odą prieš gėluonį, taip po truputį jį ištrauksite.

Įkandus vabzdžiui vienas pagrindinių simptomų yra stiprus niežulys.Pirmiausia nuplaukite įkandimo vietą su muilu ir vandeniu. Tada įkandimo sritį šaldykite, geriausiai ledo kubeliu. Vėliau naudokite natūralius produktus niežuliui ir tinimui mažinti, infekcijos įkandimo vietoje išvengti. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad Manuka medus turi efektyvių antibakterinių, antiuždegiminių savybių. Manuka medaus apsauginis kremas, ar Manuka medaus aliejus palengvins ir įkandimo, ir įgėlimo sukeltus nemalonius simptomus.

Manuka medus yra surenkamas iš Manuka augalo, augančio Naujojoje Zelandijoje, nektaro. Dėka Manuka antibakterinių ir antiuždegiminių savybių užtepus Manuka medaus apsauginio kremo, ar Manuka medaus aliejaus ant įkandimo vietos, ji sterilizuojama, praeina varginantis niežulys ir skausmas. Natūralus Manuka medaus apsauginis kremas ar aliejus ypač tinka vaikams, nes nelieka pavojaus jei produktas netyčia pateks į burną ar akis.

Įgėlus vabzdžiui, pasireiškus sisteminei reakcijai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Sisteminė reakcija pasireiškia veido tinimu, pasunkėjusiu kvėpavimu, švokštimu, sunkumu ryjant, svaiguliu ar alpimu. Tai paprastai ištinka per keletą minučių ar valandos bėgyje po įgėlimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt