TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karoliniškėse per Užgavėnių šventę netrūko linksmybių (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Jei tikėtume senolių išmintimi, kad kuo trankiau ir smagiau per Užgavėnes vysi žiemą, tuo greičiau atšils – pavasaris greičiausiai ateitų į Vilniaus Karoliniškių mikrorajoną.

Jei tikėtume senolių išmintimi, kad kuo trankiau ir smagiau per Užgavėnes vysi žiemą, tuo greičiau atšils – pavasaris greičiausiai ateitų į Vilniaus Karoliniškių mikrorajoną.

Į šventę gyventojus pakvietė daugiabučius namus šiame rajone administruojanti įmonė „Karoliniškių būstas“, prisidedanti prie socialinės iniciatyvos „Mūsų kiemas“.

Grojant liaudiškai muzikai ir skaisčiai šviečiant saulei karoliniškiečiai rinkosi į skverelį netoli I.Šimulionio ir A.J.Povilaičio gatvių sankirtos. Juos jau iš tolo pasitiko renginio vedėjas ir „Karoliniškių būsto“ darbuotojai, kurie visiems dalino karštą kakavą, šiltutėlius mielinius blynus, o vaikams dar ir spalvingus balionus. Žmonės rinkosi taip pat pasiruošę: kas su kaukėm, kas užantyje nešėsi savos gamybos blynų. „Mes ką tik po Užgavėnių mokykloje, buvom ir Trakuose. Kadangi Karoliniškėse gyvename tik 2 mėnesius, nutarėm, kad būtina apsilankyti bendruomenės šventėje. Svarbu dalyvauti ir gerai praleisti laiką“, – eidama į šventę šypsojosi dviejų vaikų mamytė Lilija Ničajienė, už rankų vesdamasi savo mažuosius, besinešančius Užgavėnių kaukes.

Aplink Morę gausiai susirinkusius gyventojus su švente sveikino „Karoliniškių būsto“ vadovė Loreta Čerbienė, Kroliniškių seniūnijos atstovai Vytautas Sabaliauskas ir Alvydas Klečkauskas.

O kokios Užgavėnės be varžytuvių, ratelių ir žaidimų? Karoliniškiečiai linksminosi iš peties. Per daug neraginami susirinkusieji būrėsi į ratelius iš šoko aplink Morę. Du vaikų būriai, atstovaujantys berniukams ir mergaitėms, tarpusavyje kovojo bėgimo su maišais, grumtynių pagalvėmis ant suolo rungtyse. Gražiausiomis kaukėmis pasidabinę dalyviai buvo apdovanoti diplomais, likusieji – saldainiais.

Gardžiausių blynų šeimininke išrinkta Monika Andrijanovienė, kuri kartu su sese Agne nepatingėjo prikepti mielinių skanėstų. „Tai bendras mano ir sesės projektas, nes dviese sukiotis virtuvėje – daug smagiau“,  – šypsojosi M.Andrijanovienė, tiesdama ragauti jos keptų blynų. Ne ką prastesni buvo ir dvylikametės Dianos blynai – širdelės. „Ragaukite“, – susirinkusiuosius ragino mergaitė, papasakojusi, kad skaniems blynams iškepti nereikia įmantrių receptų – paslaptis slypi paprastume.

Prisiragavus gardžių blynų, saldžios kakavos, sudalyvavus rungtyse, žaidimuose ir varžytuvėse, buvo neapsieita ir be pačio svarbiausio momento – Morės sudeginimo.

Prieš tai šventės dalyviai pasiskirstę į Lašininio ir Kanapinio „stovyklas“, kibo traukti virvės. Pastarajai trūkus buvo paskelbtos lygiosios. Tuomet visi susikibo rankomis ir grojant smagiai muzikai šoko ratelius aplink žiemos simbolį. „Žiema žiema, bėk iš kiemo“, – skandavo ir maži ir dideli.

www.manokaroliniskes.lt informacija

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt