Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytojo Karolio eksperimentas: kiek laiko ir pinigų kainuoja surinkti prorusiškų komentatorių armiją?

Asociatyvinė nuotr.: Rusijos sirgaliai
„Scanpix“ nuotr. / Rusijos sirgaliai
Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vakar beskaitant Putino veiksmus ginančius komentatorius kilo mintis vienam mažam socialiniam eksperimentui. Per pastarąsias dienas komentatorių, palaikančių Putino agresiją, išlindo daug – sugalvojau patikrinti, kiek iš jų šį darbą pratęstų už pinigus.

Vakar beskaitant Putino veiksmus ginančius komentatorius kilo mintis vienam mažam socialiniam eksperimentui. Per pastarąsias dienas komentatorių, palaikančių Putino agresiją, išlindo daug – sugalvojau patikrinti, kiek iš jų šį darbą pratęstų už pinigus.

Dalinkitės informacija su visa Lietuva. Kaip tai padaryti – nuorodos po šiuo tekstu.

Žiniasklaidoje buvo ne vienas straipsnis, rašantis apie Latvių gatvės samdomus anoniminius komentatorius portaluose, bet tie straipsniai visada buvo tik teoriniai, spėjantys pagal komentarų turinį ir kiekį. Pabandžiau išsiaiškinti, kaip greitai Lietuvoje galima surinkti armiją komentatorių, kurie už pinigus peiks arba šlovins vieną ar kitą temą, šįkart – Putino Rusiją.

FB iliustr./Karolio eksperimentas
FB iliustr./Karolio eksperimentas

Rezultatai trumpai: nustebsite, kaip greitai ir paprastai galima tai pasiekti. Tuo labiau kad dalis jų tiesiog tai daro ir darys nemokamai, šventai tikėdami, kad Rusija yra ta šalis, kurios pavyzdžiu reikėtų sekti Lietuvai ir visiems supuvusiems Vakarams.

Sukūriau specialų „Facebook“ profilį

Pusvalandis darbo: vakar sukūriau naują FB profilį, pavadinau Aleksandru, ant profilio nuotraukos tiesmukai uždėjau širdelės formos Rusijos vėliavą. Ir per keletą minučių pridėjau keliasdešimt draugų – surinkau visus tuos keistus ir aktyvius komentatorius pas save FB, ir dar iš vienos diskusijos, kurie like‘ino prorusiškus komentarus. Patvirtinusiems draugystę nukopijavau po tokią žinutę:

„Labas. Vienos organizacijos pavedimu ieskau aktyviu komentatoriu lietuviskame Facebook. Tai galimybe papildomai per dena uzsidirbti nuo 100 iki 300-400 litu. Tereikia paskirti 1-2 valandas komentavimui, aktyviai palaikant Rusija ir Kryma. Slaptumas garantuojamas, todel jei netinka – sakai, atsisveikiname ir tiek, prasyciau toliau niekam nepasakoti. Stebime aktyvesnius komentatorius, pasiulymus siunciame tik jiems. Siuo metu reikalingas pastiprinimas, todel ieskome papildomai 10-20 komentuojanciu zmoniu. Tiesa, apmokejimas vyksta uz savaite, kiekviena pirmadieni. Idomu?“.

Pusvalandis darbo: vakar sukūriau naują FB profilį, pavadinau Aleksandru, ant profilio nuotraukos tiesmukai uždėjau širdelės formos Rusijos vėliavą.

O va tokie rezultatai – iš kokių 40 išsiųstų žinučių, gavau 19 atsakymų. Iš kurių:

– 11 parašė, kad neįdomu / nesutinka.
– 1 nesutiko, bet pabrėžė, kad palaiko mano darbą.
– 3 susidomėjo, tik klausinėjo dėl konfidencialumo arba mokėjimo.
– 3 sutiko be didelių klausimų, du iš jų atsiuntė pavyzdžius, kokius komentarus rašytų.
– 1 pasiuntė mane ant dviejų raidžių.

Dalis iš tų, kurie nesutiko, parašė, kad ir taip tai daro nemokamai.

O tiem, kurie sutiko, parašiau sąlygą – visi komentarai turi prasidėti iš P raidės, pvz., „Pagal mane, tai..“ arba „Putinas nieko blogo..“ ir pan. – neva pagal P raidę (aišku, kad Putino garbei!) žinosime, kurie komentarai „įdarbinti“, ir už juos reikės mokėti. Kaina už komentarą žadėjau skirtingą – nuo 0,25 Lt iki 0,8 Lt. Plius paprašiau rinkti kopijas, siųsti savaitės pabaigoje, ir tada bus atsiskaityta.

Vardų neviešinsiu

Vardų neviešinsiu (dauguma slaviški, natūralu, bet ne visi), nes šitas eksperimentas neskirtas konkrečių asmenų pasmerkimui (daugumai iš jų pinigai nėra motyvas – jie ir taip tiki tuo, ką rašo), tik parodymui, kad turint laiko ir šiokį tokį biudžetą labai lengva surinkti armiją tokių, kurie net ir savo vardu sutinka rašyti tai, kas jų prašoma. Ir čia per pusvalandį darbo – iš 40 išsiųstų žinučių atsirado 6 potencialūs darbininkai, arba 15 proc. Nuotraukoje iškarpa iš vieno susirašinėjimo – nesutiko dirbti už sagas, deja.

O dabar įsivaizduokite, jei kokia nors draugiška ambasada tam paskiria ne pusvalandį ir kitokį biudžetą, nei spalvotos sagos? Ir dar jei komentuoti reikia anonimiškai, naujienų portaluose, o ne FB? Išvadas pasidarykit patys.

Ir pabaigai pats geriausias necenzūruotas atsakymas – tas, kuris mane pasiuntė:
– ja by tebia suka porezal znal by sto za jebanaja suka ty. stob ty zdoh padla.
– ?
– as tave padla papjacia zinociau kas tu. mirk tvarina.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt