Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 16d. 12:49

Kas ta Makedonija?

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Pradėkime nuo pradžių. Makedonija - valstybė Balkanų pusiasalyje, pietryčių Europoje. Ribojasi su Graikija pietuose, Bulgarija rytuose, Albanija vakaruose bei Kosovu ir Serbija šiaurėje. Tai valstybė, kuri kažkada sudarė Jugoslavijos valstybę. Tikriausi visi tokią žino, tiesa? Šios šalies rinktinė 8 kartus tapo Europos, 5 kartus Pasaulio ir kartą Olimpinių žaidynių čempionė. Taigi, Jugoslavijos sudėtyje buvo Makedonija.

Pradėkime nuo pradžių. Makedonija - valstybė Balkanų pusiasalyje, pietryčių Europoje. Ribojasi su Graikija pietuose, Bulgarija rytuose, Albanija vakaruose bei Kosovu ir Serbija šiaurėje.

Tai valstybė, kuri kažkada sudarė Jugoslavijos valstybę. Tikriausi visi tokią žino, tiesa? Šios šalies rinktinė 8 kartus tapo Europos, 5 kartus Pasaulio ir kartą Olimpinių žaidynių čempionė. Taigi, Jugoslavijos sudėtyje buvo Makedonija.

Makedonija - Europos čempionatuose žaidė 3 kartus, tačiau taip ir nepavyko pasiekti gerų rezultatų. Iki šiol žinoma. Klausimas kodėl? Nelabai domiuosi politika, tačiau tikriausiai visi girdėjome, jog šios šalies nepriklausomybės iki šiol nepripažįsta Graikija, juk jie turi provinciją, kurios pavadinimas toks pats - Makedonija.

Tačiau užvakar dienos rungtynes su Lietuva žaidė ne Graikijos provincija, o krepšinio tradicijas iš seniau turinti valstybė. Taip, jų pergalės galbūt daugumai ir netikėtos, tačiau makedonams pagaliau pavyko suburti pajėgią komandą.

Važiuojam toliau. Žaidėjai. Sklido kalbos, jog tai vieno žmogaus komanda - Bo McCalebbo. Tačiau ar tai tikrai tiesa? Iš dalies tiesa, tačiau dar bent 4 krepšininkai prisideda prie gero makedonų žaidimo.

Taip, B.McCalebbas pelno po 20 taškų per rungtynes ir vadovauja visam komandos žaidimui, tačiau nepamirškime ir kitų.

Pirmasis iš tų kitų - Pero Antičius. Beveik po 11 taškų per rungtynes ir 9 atkovoti kamuoliai per rungtynes.

Antrasis - Todoras Gechevskis. 9 taškai per rungtynes, 4 atkovoti kamuoliai.

Trečiasis - Vlade Illievskis. 8,8 taško per rungtynes, 3,3 rezultatyvaus perdavimo.

Taigi, paskutinės atakos metu lietuviai buvo susikoncentravę ties vienu tikslu – neleisti įmesti B.McCalebbui. Jeigu tai būtų vieno žmogaus komana, tai būtų logiška, tačiau „padvigubinus“ gynybą prieš jį, pastarasis atmetė kamuolį V.Illievskiui ir štai – 65:66 varžovai jau priekyje.

Reporteris Lukas Snarskis

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt