Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno jaunimo mokyklos merginos nepateks tarp 1200 prekybos žmonėmis aukų Lietuvoje

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunimo mokykla pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB „Lietuvos Caritas“, kad būtų vykdomas projektas "Pagalba prostitucijos ir prekybos

Lietuvoje sparčiai plinta viena iš prekybos vaikais formų – vaikų pardavimas priverstinei prostitucijai. Į asmenų, besiverčiančių prekyba žmonėmis, rankas taip pat papuola ir jauni vyrai, dažniausiai priverstiniam, vergiškam darbui. Todėl klaidinga būtų galvoti, kad ši problema susijusi tik su sekso vergija. Esant nestabiliai ekonominei situacijai, žmonės vis dažniau emigruoja į kitas valstybes, nepagalvodami apie galimas grėsmes. Šiuo filmu norima informuoti jaunimą apie gresiančius pavojus neapdairiai įsidarbinant ir paskatinti būti atidesniais. Europolo duomenimis kiekvienais metais Europoje nuo prekybos žmonėmis nukenčia apie 120 tūkstančių žmonių. Baltijos šalyse kasmet parduodama apie 3000 moterų, iš jų apie 1200 – Lietuvoje. Net 21 proc. aukų yra nepilnametės, 14-18 metų merginos. Prekyba vaikais, prostitucija, taip pat pornografija yra vis aktualesnės problemos Lietuvoje. Pagrindinė to priežastis – blogėjanti ekonominė ir socialinė padėtis šalyje. Filme „Neparduok savęs“ savo skaudžia patirtimi dalinosi merginos, kurios nukentėjo nuo prekybos žmonėmis asmenų. „Carito“ atstovės papasakojo, kad aukoms gali būti suteikta krizinė pagalba, psichosocialinė reabilitacija, socialinio darbuotojo, psichoterapeuto, juristo konsultacijos. Pagalba yra teikiama remiantis konfidencialumo, lankstumo ir tęstinumo organizuojant paslaugas prieglobstyje ir bendruomenėje, greito reagavimo krizių atveju bei komandinio darbo principais. Siekiant užtikrinti pilnavertę ir ilgalaikę moters ar merginos integraciją teikiant pagalbą yra bendradarbiaujama su įvairiomis tarnybomis bendruomenėje.

Merginos aktyviai diskutavo, uždavinėjo klausimus, kelios jų pasisiūlė tapti savanorėmis ir tuojau buvo pakviestos į UAB „Lietuvos Caritas“, kur buvo supažindintos su savanoriavimo programa. Šiuo metu Kauno jaunimo mokyklos merginos aktyviai įsijungia į savanorystės programą, savanorių skaičius vis didėja. Merginos rengia stendinius pranešimus, skaito paskaitas, į kurias kviečia ne tik mokinius, bet ir mokytojus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt