Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno technikos kolegija švenčia 90-metį (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno technikos kolegija – mokymo institucija, turinti ilgametes techninės krypties specialistų praktikų rengimo tradicijas, o šie metai kolegijau buvo ypatingi.

„Nėra prasmės prisiminti praeities, jei ji neturi įtakos dabarčiai

Č.Dikensas

Kauno technikos kolegija – mokymo institucija, turinti ilgametes techninės krypties specialistų praktikų rengimo tradicijas. Kolegijos ištakos siekia 1920 m., kai Kaune buvo įkurta Aukštesnioji technikos mokykla – pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje techninės krypties specialistus rengianti švietimo institucija.

2010 metai Kauno technikos kolegijai buvo ypatingi. Rudenį ji šventė savo 90-metį. Per tuos metus ji parengė per 32 tūkst. specialistų, kurie per sudėtingus istorijos metus kūrė Lietuvos pramonę, tiesė kelius, elektros tinklus, kėlė radijo antenas. Šiuo metu kolegija pasirengusi priimti naujus iššūkius, aukštai iškėlė dėstomų dalykų kultūrą, ieško ir randa ryšių su naujai besiformuojančia šalies pramone ir verslu.

2010 m. gruodžio 20 d. šventiniai renginiai prasidėjo Kauno technikos kolegijos fotoalbumo „Metų virsmas – mūsų virsmas“ pristatymu. Vėliau vyko sporto ir specialybių dienų renginiai, kuriuose dalyvavo kolegijos studentai ir dėstytojai.

Jubiliejinius renginius vainikavo minėjimas Kauno muzikiniame teatre. Kauno technikos kolegijos kolektyvą pasveikino Seimo pirmininko pavaduotojas, 1956 m. laidos absolventas Česlovas Vytautas Stankevičius. Jis perskaitė ir Seimo pirmininkės Irenos Degutienės asmeninį sveikinimą Kauno technikos kolegijos bendruomenei. Taip pat kolegija sulaukė sveikinimų iš Seimo švietimo mokslo ir kultūros komiteto pirmininko Valentino Stundžio,  Švietimo ir mokslo ministerijos koleginių studijų skyriaus vedėjo Antano Levicko, Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko. Su gražiu jubiliejum sveikino ir universiteto atstovai, kolegijų direktoriai.

Pirmą kartą kolegijos istorijoje direktorius įteikė Kauno technikos kolegijos garbės daktaro vardus. Jie buvo įteikti profesoriui Georgui Wagnerui, mokslų daktarui Jonui Ryčiui Puodžiui, mokslų daktarui Jonui Biržiškiui.

Už reikšmingą indėlį realizuojant kolegijos tikslus buvo įsteigti Kauno technikos kolegijos garbės ženklai. Kurie buvo įteikti steigiamosios tarybos nariams, užsienio partneriams bei kolegijos darbuotojams.

Po oficialiosios dalies širdį džiugino puikus koncertas. Jame šoko Kauno technikos kolegijos kolektyvas „Pušynėlis“, dainavo baritonų trio, ypač visus sujaudino Kauno miesto berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ kolektyvas.

Renginiui elegancijos ir jaukumo suteikė puiki aktorė ir vedėja Nijolė Narmontaitė, kuri taip pat kolegijos kolektyvui padovanojo kelias nuostabias dainas.

Tikimės, kad šventė paliko visiems puikius įspūdžius. O MES norime SAVO kolegijai pasakyti – mano kolegija, noriu šiandien tau nusilenkti, palinkėti daug laimės, džiaugsmo ir meilės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt