TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelionės į Egiptą: nemėgsti adrenalino – pats kaltas? Arba kaip atgauti pinigus

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastaruoju metu daug keliautojų matydami naujienas iš Egipto laužo galvas, ką daryti su jau nusipirkta kelione – skristi ir pasikliauti kelionių organizatoriaus patikinimu, kad saugu, ar atsisakyti kelionės?

Pastaruoju metu daug keliautojų matydami naujienas iš Egipto laužo galvas, ką daryti su jau nusipirkta kelione – skristi ir pasikliauti kelionių organizatoriaus patikinimu, kad saugu, ar atsisakyti kelionės?

Įvykiai Egipte tikrai įdomūs. Ne veltui CNN ir BBC ekranai pilni vaizdų iš Kairo ir kitų šalies didžiųjų miestų. Tai svarbus politinis įvykis, kuris labai atsilieps ir pasaulinei ekonomikai.

Tačiau grįžkime prie keliautojų, žiūrinčių į bilietą rankoje ir svarstančių: skristi ar neskristi.

Abejonė pagrįsta, juk kelionė pasikeitė iš poilsinės į pažintinę, su ekstremaliais elementais. Kai kam, ypač adrenalino mėgėjams, tai turėtų sukelti džiaugsmą. Tuo tarpu ramaus poilsio mėgėjams pasikeitusios kelionės sąlygos turėtų nepatikti. Nedžiugina galimybė bet kada prie viešbučio pamatyti būrelį arabų, kuriems nežinia kas gali nepatikti – papročiai juk skiriasi nuo lietuviškų.

Ką daryti tiems, kurie pabūgo komendanto valandos ir Egipte vykstančio pilietinio karo? Atsidusti ir susitaikyti su nuplaukusiais atostogoms skirtais pinigais?

Vienintelis kelias – rašyti pretenziją kelionių organizatoriui. Geranoriškumo iš kelionių organizatoriaus pusės nedaug, galima suprasti – sunku atiduoti pinigus, kuriuos jau įsidėjai į kišenę.

Įdomus momentas „Tez Tour“ atveju, kai kelionės parduodamos tik per tarpininkus. Pretenzijas reikšti kažkodėl prašoma irgi tik per tarpininkus, nors teisiškai atsakomybė už kelionę yra tik pačiam organizatoriui. Ar tai bandymas atsikratyti dalies nepatenkintųjų sudarant jiems kliūtis?

Toliau galite pasiskaityti pretenzijos pavyzdį.

„Jūsų bendrovėje pirkome kelionę į Egiptą, Marsa Alam. Kelionė turėjo būti poilsinė. Išskristi turėjome 2011 m. sausio x-ąją.

Pirkdami kelionę tikėjomės ramiai praleisti atostogas ir pamatyti gražios gamtos bei susipažinti su senovės Egipto kultūra. Tačiau netrukus po kelionės įsigijomo kilo neramumai Kaire. Sekėme žinias ir bandėme atspėti, kas gi bus toliau. Iki pat penktadienio (sausio 28-osios) naujienos apie pajūrio kurortus buvo raminančios, ten nepranešė apie neramumus. Vienintelis galimas nepatogumas atrodė ribojimas nevykti į Kairą.

Atvykus į oro uostą penktadienio naktį ir pradėjus skaityti naujienas, pasidarė baisu – Egipte neramumai neapsiribojo Kairu ir išplito į kitus miestus. Iš internetinių naujienų svetainių sužinojau, kad visame Egipte jau yra paskelbta komendanto valanda.

Pabrėžtina, kad „Tez Tour“ atstovas Vilniaus oro uoste, paklaustas, kokia situacija Egipte, galėjo atsakyti, kad „rami“. Tačiau primygtinai paprašius pasidomėti, ar nėra paskelbta komendanto valanda – pasakė, kad nėra tikras, ar visame Egipte. Paskambinęs bendradarbiams atstovas patvirtino, kad visame Egipte yra paskelbta komendanto valanda. Nuo 18:00 iki 07:00 draudžiama eiti į gatves. Paguodžiantis dalykas buvo tik tas, kad Hurgadoje dar nebuvo neramumų ir protesto akcijų.

Mano manymu, tokią informaciją būtina pateikti į Egiptą vykstantiems turistams. Kelionių organizatoriaus, pareiga yra suteikti visą jų turimą informaciją apie padėtį. Šiuo atveju matomas nenoras suteikti keliautojams svarbią informaciją.

Keliautojui yra svarbu žinoti, kokia padėtis šalyje, į kurią jis vyksta. Bent jau apie oficialius padėties pasikeitimus, tokius kaip komendanto valandos įvedimas, būtina pranešti besiruošiantiems vykti keliautojams.

Komendanto valanda yra įvesta dėl neramumų ir policijos nesugebėjimo susitvarkyti su padėtimi.

Šalyje vyksta pilietinis karas – piliečiai kovoja prieš šalies policiją. Komendanto valanda yra įvesta visame Egipte. Nėra interneto bei neveikia mobilieji telefonai. Kaire yra deginami ne tik vyriausybinių įstaigų pastatai, bet užpultas ir viešbutis, užsieniečiai tame viešbutyje negali nusileisti į apatinius aukštus. Paprastiems egiptiečiams užsieniečiai nėra „šventa karvė“. Iš keliautojų atimamos kameros.

Visos šios žinios rodo, kad padėtis Egipte yra neprognozuojama. Kelionių organizatoriai paprasčiausiai neturi priemonių užtikrinti saugumą, jei Egipte neliks oficialios valdžios. Faktiškai išvykimo metu oficialios valdžios nebebuvo didžiuosiuose miestuose – gaisrai nebuvo gesinami, policijos nebeliko.

Kokiu būdu kelionių organizatoriai gali garantuoti, kad Hurgados oro uosto darbuotojams ar viešbučio personaliui prisijungus prie protestuotojų ir tiesiog išėjus į gatves, užsienio keliautojai bus saugūs?

Tikimybė, kad protestai nesibaigs, yra itin didelė. Jei Egipto kurortiniuose miestuose ramu – tuomet kodėl ir juose įvesta komendanto valanda? Atsakymas akivaizdus – yra riaušių grėsmė visur, ne tik Kaire ar kituose didžiuosiuose miestuose. Susilpnėjus ar dingus policijai saugumo nebelieka, ypač užsieniečių atžvilgiu.

Pabrėžtina, kad užsieniečiai musulmoniškame krašte nėra saugūs ir dėl papročių skirtumų. Papročių nežinojimas gali lengvai sukelti neapykantą. Todėl likti be policijos arba policijai išsiskirsčius po prezidento nuvertimo – yra itin pavojinga.

Teigimas, kad vykti į Egiptą saugu – niekuo nepagrįstas. Faktas, kad yra įvesta komendanto valanda dėl neramumų, rodo, jog valdžia nebesugeba užtikrinti saugumo ir imasi kraštutinių priemonių.

Kaip ciniška iš kelionių organizatorių pusės teigti, kad bus saugu pilietinio karo apimtoje šalyje, jei jie neturi nei policijos, nei kariuomenės. O valstybės policija ir kariuomenė yra užsiėmusi tikrai ne išskirtinai turistų saugumu – jie rūpinasi 80 mln. žmonių saugumu.

Kadangi į Egiptą šiuo metu vykti nesaugu ir kelionių organizatorius negali užtikrinti saugumo Egipte, – pagal sutarties x punktą prašau grąžinti už kelionę sumokėtus pinigus arba pasiūlyti kompensaciją.

Tikimės, pavyzdys padės ir kitiems.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt