Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino pavasaris“. Filmas „Nepaleisk manęs“ – socialinės struktūros taisyklių klausimas

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Filmas „Never Let Me Go“ – tai pasakojimas apie britų internate auginamus vaikus-donorus.

Filmas „Nepaleisk manęs“ – tai japonų-britų autoriaus Kazuo Ishiguro romano ekranizacija. Filmo režisierius amerikietis Markas Romanekas labiausiai žinomas kaip muzikos klipų autorius. Pirmasis šio režisieriaus darbas – „One hour photo“ (2002 m.), su Robinu Williamsu pagrindiniame vaidmenyje, – tai filmas apie vienišą nuotraukų ryškintoją, pasaulį bandantį suprasti per kitų žmonių nuotraukas. Po šio žmogaus uždarumu slepiasi daugybė iškrypusių manijų. Režisierius K.Ishiguro savo filmais siekia atskleisti, kaip jaučiasi į visuomenės standartus netelpantys žmonės...

2010 m. Markas Romanekas sukuria juostą „Never Let Me Go“ – distopinį filmą, kuris yra mokslinės fantastikos ir melodramos žanrų junginys. Pirmiausia žiūrovas nukeliamas į griežtą britų internatą „Hailshamą“, kuriame mergaitės ir berniukai auginami tam, kad taptų donorais. Halšaimiečiai neturi net pavardžių, tik pirmąsias pavardžių raides... O kam? Jie – tik mėsa kitų gyvybėms gelbėti.

Dėmesys koncentruojamas ties trimis jaunuoliais. Keitę ir Tomą nuo mažens siejo ypatingas dvasinis ryšys – meilė. Paauglystės metu Ruth suvilioja Tomą, jie tampa pora, tačiau tarp jų nėra tikrųjų jausmų.

Tačiau klaidas bandoma taisyti. Ruth jautė, kad ji sutrukdė tikriesiems jausmams ir gailisi, jausdama, kad gyvenimas artėja į pabaigą, ji savo kūno organus atiduos jau paskutinį kartą. Keitė ir Tomas pagaliau laimingi kartu, jie nuvyksta pas „Hailshamo“ meno galerijos savininkę nešini piešiniais, kurie įrodo stiprius jausmus, bandydami įrodyti savo tikrąją meilę prašo donorystės atidėjimo. Deja, tai tik nuogirdos, kurios nepasitvirtina... Jokio atidėjimo nėra. „Mes norėjome įsitikinti, kad jūs apskritai turite sielas,“– tiek tepaaiškino galerijos prižiūrėtoja. Dar ilgai po paskutinės Tomo donorystės Keitė įsivaizdavo jį einantį laukais jos link...

Keitė – Carey Mulligan, nominuota „Oskarui“ už vaidmenį filme „Auklėjimas“ („An education“). Tomas – Andrew Garfield, geriausias antraeilio vaidmens atlikėjas filme „Socialinis tinklas“ („The social network“). Ruth – Keira Knightley, labiausiai išgarsėjusi Elizabeth Swann vaidmeniu „Karibų jūros piratų“ filmų serijoje.

Verta pasižiūrėti, nes filme meistriškai, estetiškai bei rafinuotai parodomas visuomenės primetamų taisyklių ir individo santykis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt