TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda gyvena naujo teatro laukimo nuotaikomis

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėda – ne tik vakarų Lietuvos ekonominis centras, tačiau ir kultūrinio gyvenimo širdis. Deja, jau kuris laikas „kultūrinės širdies“ funkcijos sutrikusios...

Klaipėda – ne tik vakarų Lietuvos ekonominis centras, tačiau ir kultūrinio gyvenimo širdis. Deja, jau kuris laikas „kultūrinės širdies“ funkcijos sutrikusios: Klaipėdos teatralų laukia kova dėl naujo teatro statybos.

Viena opiausių Klaipėdos teatralų problemų – apšiuręs Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatas, net savo geriausiais laikais šiurpinęs prasta akustika ir nepritaikymu teatro veiklai. Ir nors mieste jau sukurta naujojo teatro statybų iniciatyvinė grupė, vadovaujama Klaipėdos miesto tarybos nario Rimanto Cinausko, naujo teatro dar teks palaukti.

Pasak Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovės Audronės Žigaitytės–Nekrašienės, viena iš pagrindinių kliūčių naujo teatro statybai – neišspręstas žemės klausimas: „Nors Vyriausybė ir patvirtino, kad teatrui turi būti skirtas 1,5 ha šalia Danės upės esantis žemės sklypas, miesto meras Rimantas Taraškevičius atkakliai vengia palaiminti naujo muzikinio teatro atsiradimą. Jam talkina ir teatro profesinės sąjungos vadovas Raimondas Tamošauskas – sunku patikėti, kad tiek daug žmonių yra suinteresuoti palikti Klaipėdą be teatro“.

Naujo teatro statybą šalia Danės upės esančiame žemės sklype inicijavo šviesios atminties žmogus – Alfonsas Žalys. Šią mintį palaiko ir miesto architektai ir patys klaipėdiečiai: jau surinkta daugiau kaip 6000 klaipėdiečių parašų už teatro statybą minėtoje vietoje. Aktyviai reikalauti savo teisės į kokybišką kultūrą klaipėdiečius skatina ir kiti naujojo teatro statybų iniciatyvinės grupės nariai, garsūs solistai Violeta Urmanavičiūtė-Urmana ir Almantas Švilpa.

Naujojo teatro atsiradimo nepagreitina ir peripetijos teatro vadovybėje. Šį penktadienį vyksiančiame konkurse į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo vietą konkuruos trys kandidatai: buvęs laikinasis teatro vadovas Ramūnas Kaubrys, teatro profesinės sąjungos atstovė Nijolė Jačėnienė ir dabartinė teatro vadovė Audronė Žigaitytė–Nekrašienė.

Klaipėdos miesto plėtros strateginiame plane numatyta, jog naujas Muzikinio teatro pastatas uostamiestyje turi išaugti 2008–2013 metais. Planuojama, kad jo statyboms pradėti reiktų bent 60 milijonų litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt