Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje brutualiai susidorota su visuomenininkais (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos visuomenininkus sujaudino brutalus susidorojimas su Lietuvos Žmogaus Teisių Sebėtojų Sąjungos pirmininku Jonu Sinkevičiumi, Klaipėdos skyriaus pirmininke Stase Sinkevičiene ir trumpą laikotarpį buvusią šios organizacijos sekretore Tatjana Žgunova.

Klaipėdos visuomenininkus sujaudino brutalus susidorojimas su Lietuvos Žmogaus Teisių Sebėtojų Sąjungos pirmininku Jonu Sinkevičiumi, Klaipėdos skyriaus pirmininke Stase Sinkevičiene ir trumpą laikotarpį buvusią šios organizacijos sekretore Tatjana Žgunova. T. Žgunova atsistatydino iš sekretorės pareigų ir net sustabdė narystę šioje organizacijoje tikėdamasi, kad pareigūnai nustos ją persekioti ir terorizuoti.

Šių metų spalio 21-ą dieną, 9:30 val. Jonas Sinkevičius lydimas advokato A. Surblio, atvyko į apklausą pas Klaipėdos 1-ojo komisariato tyrėją R. Šadienę. Po apklausos, kuri truko vos penkioliką minučių ir namo išvykus advokatui, tame pačiame kabinete netikėtai buvo sulaikytas Jonas Sinkevičius. Jam čia pat vietoje buvo atlikta asmeninė krata, kuri truko ne ilgiau kaip penkias minutes. Tačiau pareigūnai neleido jam palikti komisariato patalpų iki 14-tos valandos ir neįteikė visuomenininkui net kratos bei sulaikymo nutarties kopijos. Stasė Sinkevičienė sulaukusi netikėto skambučio iš sulaikytojo kartu su T. Žgunova tuoj pat nuvyko prie LŽTSS būstinės Taikos prospekte Klaipėdoje. Atvykusios jos rado išlaužtas būstinės duris ir kartu su būreliu stebėtojų laukė kratos pabaigos. Netikėtai pareigūnai sulaikė abi moteris. T. Žgunova buvo velkama žeme. Naudojant jėgą ji buvo įgrūsta į policijos automobilį ir nuvežta į policijos komisariatą Tilžės gatvėje. Prie komisariato pastato prieš visuomenininkę vėl buvo panaudota jėga , ko pasekoje jai buvo sulaužyta dantų plokštelė, prasidėjo kojos skausmai, pilvo plote, pasidarė bloga, sukilo cukrus ik 10 ir ji prarado sąmonę. Visi šie simptomai išvardinti pagal nukentėjusios žodinius parodymus. Tą pačią dieną ji turėjo tęsti reabilitacines procedūras dėl paūmėjusių negalavimų, kurie, galimai, atsirado po susidūrimo su Klaipėdos pareigūnais šių metų gegužės mėn. 6 dieną prie Jūrininkų poliklinikos durų. Tuomet ją nuo pareigūnų susidorojimo apgynė į lauką išbėgęs medicinos personalas. Šį kartą pareigūnai sugebėjo jėga pristatyti šią moterį tik iki komisariato prieangio, nes ūmai pablogėjus jos sveikatai, jie buvo priversti iškviesti jai greitosios pagalbos automobilį, kad išvežti į ligoninę. Tačiau, T. Žgunovos teigimu, pareigūnai net greitosios pagalbos automobilyje nesidrovėjo apieškoti bejėgę moterį, gulinčią neštuvuose. Po taip vadinamos „apklausos“ komisariate ligoninėje atsidūrė likusieji du visuomenininkai. Klaipėdiečiams gerai žinoma, kad sulaikyti visuomenininkai labai neįtinka Klaipėdos miesto teisėsaugininkams, kuriems visuomenininkai kelia bylas, informuoja visuomenę ir atitinkamas institucijas apie jų netinkamą elgesį. Įdomi detalė, kad labiausiai nukentėjusi nuo pareigūnų T. Žgunova neseniai padėjo demaskuoti buvusį girtuoklį Klaipėdos prokurorą S. Jasevičių.

(„Yra įstatymas, jis privalomas visiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Buvo priimta Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis ir Naglis Puteikis, būdamas Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vedėjas, privalėjo pasirašyti, suderinti – kaip yra numatyta teismo sprendime“, – kaltinimų priežastis įvardijo Klaipėdos apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroras Sigitas Jasevičius. Anot prokuroro, politikui gresia arba bauda, arba laisvės atėmimas, arba draudimas užimti tam tikra pareigas.)

Tos pačios dienos pavakarę paaiškėjo, kad policijos pareigūnai įsilaužė į T. Žgunovos mamos butą, kuri tuo metu buvo ligoninėje. Pareigūnai laužėsi į butą, kuriame viena buvo T. Žgunovos paauglė dukra. Mergaitė patyrė didžiulį stresą, nes pamanė, kad į butą laužiasi nusikaltėliai. Pareigūnai atlikdami kratą minėtame bute, suniokojo buto duris, nusiaubė butą, sudaužė dalį indų, sugadino kai kuriuos papuošalus ir baldus, apdraskė mergaitės mokyklines knygas.

Visus šiuos policijos pareigūnų veiksmus prieš Klaipėdos visuomenininkus palaimino savo nutartimi teisėja Lina Rakštelytė ir prokurorė Jurgita Rumbinaitė. Klaipėdos ir visos Lietuvos teisėsaugos savivalei vieną kartą turi ateiti galas! Tikimės, kad tai supranta ne tik Lietuvos žmonės, bet ir Lietuvos Respublikos Prezidentė. Klaipėdos jungtinio demokratinio judėjimo Pirmininkas Vitas Žilis 8-622-47861 Nepartinio demokratinio judėjimo Pirmininkė Virginija Jurgilevičienė 8-680-40225
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt