TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klestint plagiacijai žlunga muzika

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Atrodo, kad krizė įžengė ir į muzikantų kiemą. Naujausias grupių „69 Danguje“ ir „Pikaso“ projektas, kuriuo buvo tikėtasi dviguba jėga šturmuoti dešimtukų viršūnes, pasirodė esantis tik bankrutavusios kūrėjų fantazijos vaisius.

Atrodo, kad krizė įžengė ir į muzikantų kiemą. Naujausias grupių „69 Danguje“ ir „Pikaso“ projektas, kuriuo buvo tikėtasi dviguba jėga šturmuoti dešimtukų viršūnes, pasirodė esantis tik bankrutavusios kūrėjų fantazijos vaisius. Kaip ir viskas šiais laikais Lietuvoje, daina jokio indėlio į kultūrą neįdėjo, o tik pasiskolino iš „geriau gyvenančių“. „69 Danguje“ ir „Pikaso“ daina „10 priežasčių“ turi neabejotinų panašumų su britų alternatyvaus roko grupės „Keane“ daina „Everybody's changing“. Nereikia būti muzikos žinovu, kad įžvelgtumei „Keane“ dainos pagrindinio motyvo (tiesa pasakius, paties gražiausio) atsikartojimą lietuvaičių atliekamoje dainoje. Jei palygintume abi dainas, pamatytume, jog „10 priežasčių“ ritminės figūros atliktos pianinu (ar jo pakaitalu – sintezatoriumi) visiškai panašios į „Keane“ dainos motyvą, kuris pasigirsta jau dainos įžangoje. Galite sulyginti „69 Danguje“ ir „Pikaso“ bendrą kūrinį, nuo kurio 01 min. 05 s. prasideda motyvas, girdimas „Keane“ dainos pradžioje, ir pačių „Keane“ kūrinį „Everybody's changing“.
VIDEO: Keane - Everybody's Changing LIVE! DVD
Tiesą pasakius, panašu, kad šis skolinys, tyčinis sutapimas ar vagystė ir išgelbėjo „10 priežasčių“ dvitaktę dainą. Atskirų kūrinio dalių plagijavimas visada buvo populiarus Lietuvos pop scenoje, kur atliekamos iš „lopų susiūtos dainos“.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Keane“
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt