Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 21d. 11:18

Knygų mugėje atgimė bažnytinė muzika (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Paskutiniąją knygų mugės dieną kartu su naujausiais mokslo ir enciklopedijų leidybos centro lediniais buvo pristatytas pirmasis Lietuvoje sakralinės muzikos žinynas „Bažnytinė muzika“.

Paskutiniąją knygų mugės dieną kartu su naujausiais mokslo ir enciklopedijų leidybos centro lediniais buvo pristatytas pirmasis Lietuvoje sakralinės muzikos žinynas „Bažnytinė muzika“. Žinyną pristatė Vilkaviškio vyskupijos kunigas Vilius Sikorskas bei leidinio sudarytojas muzikologas Jonas Vilimas.

„Iki šiol neturėjome tokio sakralinio leidinio, skirto bažnytinei muzikai,“ – kalbėjo V. Sikorskas. Jo teigimu, Lietuvoje yra maža žmonių, kurie gebėtų vystyti sakralinę muziką. Neretai net bažnytiniuose leidiniuose, skirtuose liturginei muzikai, pasigendama profesionalaus muzikanto prisilietimo.

J.Vilimas kartu su Romualdo Gražinio vadovaujamu choru „Schola Cantorum Vilnensis“ salėje susirinkusiuosius pasveikino atlikdamas giesmę „Garbinkite Dievą“. Žinyno sudarytojas išreiškė padėką leidinio bendraautoriams, iniciatoriams bei visiems prisidėjusiems.

„Bažnytinė muzika“ – tai du dešimtmečius kauptos medžiagos apie liturginę muziką rezultatas. Žinynas išleistas kartu su kompaktine plokštele, pateikiančia skaitytojams sakralinės muzikos pavyzdžių.

Teksas ir nuotraukos: Manto Černiausko

Temos: 1 Mugė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt