Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl negirdime jaunų žmonių balso?

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo pavasario visoje šalyje Europos Parlamento Informacijos Biuro (EPIB) vykdomos kampanijos „ES karta“ susitikimai pritraukė nemažą būrį jaunuolių.

„Žinau viską profesionalus žurnalistas Ramūnas Jakubauskas

Nuo pavasario visoje šalyje Europos Parlamento Informacijos Biuro (EPIB) vykdomos kampanijos „ES karta“ susitikimai pritraukė nemažą būrį jaunuolių. Tokių susirinkimų tikslas – išsiaiškinti, kaip reikėtų skatinti jaunimo aktyvumą, komunikaciją, domėjimąsi politiniu gyvenimu. Vyriausios rinkimų komisijos duomenimis, jauni žmonės yra būtent ta visuomenės grupė, kuri pasyviausiai naudojasi savo aktyviąja rinkimų teise – beveik nebalsuoja. EPIB atstovai kelia klausimą, kodėl gi negirdime jaunų žmonių balso?

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentai teigia, jog labai svarbu kalbėti jaunimo aktyvumo rinkimuose, pilietiškumo skatinimo temomis, kadangi tai gali duoti svarių rezultatų rinkimų metu, nesvarbu, kokie jie būtų: Seimo, Europos Parlamento, Prezidento ar savivaldybių. Būtent dėl informacijos stokos ar jaunuolio menko supratimo, kas tai yra rinkimų teisė, dažnai nukenčia tam tikrų rinkimų rezultatai. Pasak EPIB vadovės Dalios Jakaitės, valdžioje vyrauja „atpirkimo ožio“ sindromas, esą „Briuselis nusprendė, Briuselis padarė tą ir aną“, tačiau moteris iškart ir patikslina, koks požiūris turėtų vyrauti: „Pats Briuselis nesprendžia, sprendžia Europos Parlamentas“. Šis pavyzdys rodo, jog komunikacija jaunimo aktyvumo, pilietiškumo temomis yra ypač svarbi.

EPIB organizuojamos diskusijos leidžia įsilieti į problemos sūkurį ir padeda jaunuoliams ieškoti tinkamiausio sprendimo. Vieno iš susitikimo metu KF studentai, paskatinti EPIB atstovo, Balio Narbuto, sužaidė žaidimą, kurio metu išsiaiškino pagrindinius Europos Parlamento priimamus teisės aktus, reglamentus, prisiminė pagrindinius faktus apie šiandienines realijas. Diskutuodami studentai atrado vieną iš daugelio išeičių, kaip pritraukti daugiau jaunų žmonių balsuoti: rengti reklaminius, balsavimą skatinančius projektus. Tad tai dar kartą įrodo, kad apie problemas reikia kalbėti ir kuo garsiau, tuo geriau.

Nebijok diskutuoti ir tu. Tokiuose susitikimuose gali drąsiai pareikšti savo nuomonę jaunimo aktyvumo įvairiuose rinkimuose, domėjimosi politika, Europos Parlamentu, tos pačios institucijos komunikacijos su jaunimu klausimais ir, žinoma, pasiūlyti savo idėjų, ką daryti, kad išgirstume kuo daugiau jaunuolių balsų rinkimuose

„Žinau viską" yra jaunųjų žurnalistų tinklas, sukurtas jaunimo informacijos tinklo Eurodesk Lietuva ir ES programos „Veiklus jaunimas" iniciatyva. Eurodesk pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Programa „Veiklus jaunimas" suteikia jauniems žmonėms neformalaus ugdymo(-si) galimybes bei finansinę paramą jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams, skatina Europos šalių jaunimo bendradarbiavimą.

15min.lt nuotrauka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt