Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kovo 8-osios proga – medicinos studentų gėlės ir sveikinimai onkologinėmis ligomis sergančioms moterims

Medicinos studentų sveikinimai
Medicinos studentų sveikinimai
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Kovo 8-osios proga medicinos studentai jau antrus metus iš eilės stengėsi pradžiuginti onkologinėmis ligomis sergančias moteris, suteikti joms stiprybės ir įžiebti šypsenas...

Kovo 8-osios proga medicinos studentai jau antrus metus iš eilės stengėsi pradžiuginti onkologinėmis ligomis sergančias moteris, suteikti joms stiprybės ir įžiebti šypsenas veiduose.

Tradicija sveikinti moteris aptinkama dar Antikos pasaulyje. Šiuolaikinė šventė susiformavo XIX-XX amžių sandūroje, kai sparti ekonominė plėtra paskatino ir moterų protestus prieš sunkias, nelygiavertes darbo sąlygas. Šiais laikais tradiciškai šią dieną moterims teikiamos gėlės, deklamuojami eilėraščiai, jos pripažįstamos lygiavertėmis partnerėmis.

Kita vertus, moterims iki šiol iškyla begalė sunkumų: diskriminacija darbo aplinkoje, gana negatyvus požiūris į karjeros aukštumų siekiančią moterį ir neadekvatus jos galimybių vertinimas. Nors ir įvyko aibė pokyčių, tačiau tam tikros problemos vis tiek išliko.

Moteris pasveikinti nusprendė ir Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) Vilniaus skyriaus nariai, kurie dovanojo atvirukus ir gėles pacientėms, gydomoms Vilniaus universiteto Onkologijos instituto klinikose, bei čia dirbančiam personalui.

„Kai žmogus suserga, liga jį priverčia nenorom įsisukti į pilką rutiną. Tačiau atėję nauji žmonės gali labai praskaidrinti dieną, įnešti tam tikro kitoniškumo.“ – teigė Lietuvos medicinos studentų asociacijos nariai. „Mes pamatėme daug šypsenų, daug laimingų akių, o svarbiausia – nuoširdų džiaugsmą. Moterys buvo labai patenkintos.“

Be abejonės, pagrindinis akcijos tikslas – suteikti laimės, pasveikinti moteris, parodyti dėmesį ir užtikrinti greitesnį jų sveikimą. Juk aplinkinių parama gali paskatinti atlaikyti sunkius likimo išbandymus ir suteikti ryžto, jėgų kovoti su liga. Tokios akcijos leidžia bent akimirkai užmiršti ligą, pasijusti geriau.

Vien matant moterų reakciją, jų džiaugsmą, galima teigti, kad ši akcija yra naudinga, kad mūsų sveikinimas prasmingas.

Medicinos studentai noriai dalijosi įspūdžiais: „Juk ir patiems darosi šilčiau viduje. Tu žinai, kad darai kažką gero, kas teikia džiaugsmą tau ir kitiems.“

Dar vienas akcijos uždavinys – priminti žmonėms apie profilaktinių patikrinimų svarbą. Ne paslaptis, kad onkologinės ligos dažnai diagnozuojamos per vėlai. Ankstyvas ligos nustatymas svarbus norint užkirsti kelią tolimesniam jos vystymuisi bei sumažinti organizmui keliamą žalą iki minimalios.

Studentai tvirtino, kad renginys buvo sėkmingas. „Vien matant moterų reakciją, jų džiaugsmą, galima teigti, kad ši akcija yra naudinga, kad mūsų sveikinimas prasmingas.“ Be papildomos paramos tokias akcijas įgyvendinti būtų sunku, todėl už dovanotas gėles LiMSA nariai dėkoja pagrindiniam rėmėjui „Gėlės ir manufaktūra“.

Moterys savo indėliu kiekvieną dieną keičia pasaulį, o Kovo 8-oji –  tai puiki proga nuoširdžiai pasakyti „Ačiū, kad esate!“

Eimantas A.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Gėlė
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt