TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

KTU pirmasis Lietuvoje siūlo specialią programėlę moksleiviams

KTU studentai
KTU studentai
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Moksleiviams artėja lemtingų pasirinkimų metas: mokslo metai eina į pabaigą, nerimą kelia artėjantys egzaminai, vis labiau „spaudžia“ mokytojai... Tačiau ko ne didžiausias galvos...

Moksleiviams artėja lemtingų pasirinkimų metas: mokslo metai eina į pabaigą, nerimą kelia artėjantys egzaminai, vis labiau „spaudžia“ mokytojai... Tačiau ko ne didžiausias galvos skausmas – kokią specialybę pasirinkti, ką studijuoti? Kauno technologijos universitetas (KTU) pirmasis Lietuvoje siūlo specialiai moksleiviams skirtą programėlę, kurią galima nemokamai atsisiųsti į savo mobiliuosius telefonus.
2013-aisiais stojantieji galėjo pasirinkti iš 1 071 studijų programos. Šis skaičius šiemet beveik nesikeičia. Visos 42 bendrajame priėmime dalyvaujančios mokyklos stojantiesiems pateikia išsamius studijų programų sąrašus, konkursinio balo reikalavimus, svarbiausias priėmimo datas ir kitą būtiną informaciją, kurios kiekis galėtų užpildyti nemažą biblioteką. „Mes – geriausi, moderniausi, mūsų laboratorijos pačios naujausios, o studentai patys draugiškiausi“, – teigia visi universitetai ir visos kolegijos. Studijų programa, studijų miestas, aukštoji mokykla, būsimoji profesija, norai, svajonės, gebėjimai... Iš šių pasirinkimų moksleivis turi sudėlioti savo dėlionę, sukurti savo ateities paveikslą. Laikas spaudžia, o dėlionėje – daugybė detalių.
Ankstesni pasirinkimai lemia vėlesnius sprendimus
„Man geriausiai sekasi matematika. Nejaugi galiu būti tik matematiku? Kur galiu rasti specialybių sąrašą ir kur galiu paskaityti, ką galėčiau studijuoti, kur matematika būtų pagrindinis dalykas?“, – teiraujasi Modestas iš Rokiškio. „Mokykloje A lygiu mokausi lietuvių, anglų kalbas ir istoriją, mano metiniai balai ne mažiau aštuonių, kokią specialybę galėčiau rinktis?“, – domisi ir dvyliktokė Miglė. Tai – tik pora tokio pobūdžio klausimų pavyzdžių. Aukštųjų mokyklų priėmimo skyriaus darbuotojai sutrikusių moksleivių, nežinančių, kokią specialybę pasirinkti, mokantis tam tikrus dalykus, užklausų sulaukia kasdien. „Moksleiviai nori iš anksto žinoti, kokias specialybes gali rinktis ir mūsų teiraujasi apie tai, ką jiems studijuoti, jeigu, pavyzdžiui, gerai mokosi chemiją, matematiką ar biologiją“, – teigia KTU priėmimo organizavimo vadovė Rūta Ivaškienė.
Dažnas moksleivis profiliavimo metu dešimtoje klasėje pasirenka mokytis tuos dalykus, kurie geriausiai jam sekasi ar labiausiai patinka. Toks ateities kelio pasirinkimo būdas, psichologų ir karjeros specialistų nuomone, yra geriausias, nes jauni žmonės renkasi tai, kas jiems labiausiai patinka, kam yra gabiausi. Apie būsimą specialybę šio pasirinkimo metu negalvojama. Ką galima būtų rinktis su turimais mokykliniais balais ar laikytais egzaminais, svarstyti pradedama vėliau.
Mobilioji programėlė – atsakymas akimirksniu
KTU siūloma programėlė į moksleivius dominančius klausimus atsakymus pateiks akimirksniu. Patinka matematika, neblogai sekasi istorija ir fizika? Galima rinktis studijuoti finansus, aviacijos inžineriją, mechatroniką ir net žiniasklaidos inžineriją ir daugybę kitų specialybių. Geriausiai sekasi užsienio kalbos ir istorija? Programėlė pasiūlys pasidomėti tarpdalykinėmis kompiuterinės lingvistikos ir naujųjų medijų kalbos programomis. Svarbiausias programėlės privalumas – suasmeninta informacija pateikiama iš karto.
Nemokamai parsisiuntęs programėlę į savo mobilųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, moksleivis gali suvesti duomenis – dalykus, kuriuos mokosi ir jų metinius pažymius ar planuojamus laikyti egzaminus, – o programėlė pateiks visas KTU specialybes, į kurias galima pretenduoti. Pateikiami ir trumpi studijų programų aprašai bei įgūdžiai ir kompetencijos, kuriuos studentas įgis baigęs vieną ar kitą studijų programą. Pridėdamas bent vieną trūkstamą ateities dėlionės detalę, KTU tikisi būsimiesiems studentams palengvinti šį sudėtingų apsisprendimų laiką.
Aplikaciją į savo telefoną galima atsisiųsti iš čia (Android operacinėnėje sistemoje) arba susirasti "facebooke", pavadinimu „Žinau ką studijuosiu“. 

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt