Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 2d. 20:00

Kur studijuoti mediciną: VU ar LSMU?

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Daugelį abiturientų, kurie planuoja savo ateitį sieti su medicinos studijomis, dažnai aplanko abejonė, kur studijuoti šią discipliną, Vilniaus universitete (VU) ar Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) Kaune. Šiandien prasidėjusioje „Litexpo“ parodoje „Mokymasis, studijos, karjera 2012“, abiejų universitetų atstovai smulkiau papasakojo apie medicinos studijas jų aukštojoje mokykloje.

Daugelį abiturientų, kurie planuoja savo ateitį sieti su medicinos studijomis, dažnai aplanko abejonė, kur studijuoti šią discipliną, Vilniaus universitete (VU)  ar Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) Kaune. Šiandien prasidėjusioje „Litexpo“ parodoje „Mokymasis, studijos, karjera 2012“, abiejų universitetų atstovai smulkiau papasakojo apie medicinos studijas jų aukštojoje mokykloje.

LSMU Studentų atstovybės viceprezidentas Robertas Pranevičius pasakojo, kad medicinos studijos Kaune, priešingai nei VU, vyksta ne semestrais, o ciklais. R. Pranevičiaus teigimu, tuos pačius dalykus, kaip, pavyzdžiui, anatomija, VU medicinos studentai mokosi ilgiau, jie turi surinkti mažiau kreditų tam tikrose dalykuose, o LSMU skirtingų disciplinų mokomasi po mėnesį. Įgytos žinios  vėliau yra siejamos tarpusavyje. „Mes atsiskaitome kas mėnesį, taigi mes mokomės kitaip, išmokstame tuos pačius dalykus per tą patį laiką. Tiesiog jų išskirstymas yra skirtingas“, – teigė pašnekovas.

VU Studentų atstovybės akademinių reikalų koordinatorius patvirtino, jo VU medicinos yra mokomasi semestras, studentai turi visiems įprastas sesijas, ir pridūrė, kad mokymasis ciklais prasideda po ketvirto kurso, kuomet būsimieji gydytojai turi pasirinkti siauresnę studijų kryptį.

Kitas ne vieną ateities mediką dominantis klausimas yra būsimų praktikų vieta. Anot VU atstovo „Litexpo“ studijų parodoje,  sostinėje besimokantys studentai atlieka praktiką vietos ligoninėse, visai kaip ir LSMU studentai praktikuojasi Kauno gydymo įstaigose. Pastarojo universiteto atstovas pridūrė, jog praktikos metu studentai dažnai taiko „probleminį mokymąsį“, kuomet būsimi medikai dirbdami komandoje turi išspręsti jiems pateiktą medicininę problemą, pavyzdžiui iš judėjimo, homeostazės ar kvėpavimo ciklų. Pagal įgytas žinias studentai turi nustatyti teisingą diagnozę.  R. Pranevičius pridūrė: „Yra skeptiškų nuomonių dėl to, vieni sako, kad dėl „probleminio mokymosi“ mes labai „nusivažiavome“, kiti - kad tai labai smagu, dėl komandinio bendradarbiavimo patrities, kuri dirbant po 6 metų praverčia gydytojų komandoje sprendžiant vieną problemą.“ „Probleminis mokymasis“ VU netaikomas.

Tiek VU, tiek LSMU medicinos studijos turi panašumų. Abiejuose universitetuose praktikuojamasi po antro kurso ir studijų trukmė taip pat yra vienoda – 6 metai.

Ko gero, pats reikšmingiausias kriterijus apsisprendžiant, kur studijuoti, yra galimybės įstoti į pasirinktą studijų programą, jos kainos ir valstybės finansuojamų vietų kiekis. LSMU kasmet priima vidutiniškai apie 300 studentų, maždaug pusė jų moka už studijas. Nuo pirmo iki ketvirto kurso studijos kainuoja 5000 litų pusmečiui, o nuo ketvirto iki šešto -  6000 litų pusmečiui. VU kasmet priima apie 180 medicinos studentų, iš jų už studijas moka tik 2 – 4 studentai. Studijų kaina yra 9000 litų metams.

Anot VU atstovo, į medicinos valstybės finansuojamą vietą galima įstoti turit 19,2 balus. Pasak LSMU atstovo, į medicinos valstybės finansuojamą vietą galima įstoti turint 19,32 balus.

Nuotraukos Roko Mičiudos

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt