Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 21d. 09:58

Kuriant ateitį jaunimui vertybe išlieka išsilavinimas (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Konkursas parodė, kad kurdamas savo ateitį jaunimas vertybe laiko išsilavinimą, o mokslas jiems asocijuojasi ne tik su teorinėmis žiniomis, bet ir smagiu jų pritaikymu praktikoje.

Turbūt paprašyti papasakoti anekdotą, sugalvoti šūkį ar nupiešti atviruką, populiarinantį mokslą, ilgam susimąstytume. Greičiausiai ne visiems užtektų ir fantazijos originaliai įgyvendinti sugalvotą idėją. Vis dėlto, Tarptautinei teisės ir verslo aukštajai mokyklai paskelbus konkursą „Visų mokslų raktas yra... (?)“, sulaukta daugiau nei 200 moksleivių darbų iš visos Lietuvos: eilėraščių, atvirukų, vaizdo siužetų, rašinių, šūkių ir net dainų! Visi jie teigia viena: kurdamas savo ateitį jaunimas vertybe laiko išsilavinimą, o mokslas jiems asocijuojasi ne tik su teorinėmis žiniomis, bet ir smagiu jų pritaikymu praktikoje.

Moksleiviai: „Kurti mokslo tema – įdomu“

„Mokslas skatina kurti, mąstyti. Mokydamasis žmogus ieško geriausių kelių, vedančių užsibrėžto tikslo link, manau, čia ir slypi didžiausia mokslo galia. Nusprendusi dalyvauti šiame konkurse, turėjau labai daug idėjų, tačiau reikėjo nuspręsti, kurios iš jų vertos įgyvendinimo, o kurias derėtų pamiršti. Todėl dalyvauti buvo labai įdomu“, – pasakojo Alantos technologijų ir verslo mokyklos moksleivė Deimantė Meldaikytė, kurios sukurta daina „Mes mokytis norim“ tapo konkurso „Visų mokslų raktas yra... (?) himnu“.

Konkurso laureatų apdovanojimų ceremonijoje dalyvavęs Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis pabrėžė, kad geriausias būdas jaunimą sudominti mokslu – išlaisvinti jo kūrybines galias.

„Tokie lozungai, kaip „Mokslas – tai jėga“ jau atgyvenę. Jaunus žmones reikia skatinti išbandyti save, leisti patiems „prisiliesti“ prie mokslo ir daryti tai, kas jiems sekasi geriausiai. Jei moksleiviui dirbti įdomu, jei jis kuria pats – rezultatai skatina tobulėti toliau“, – teigė D.Dikšaitis.

Komisiją stebino ne tik darbų gausa, bet ir įvairovė

Du mėnesius vykusiame respublikiniame konkurse dalyvavo moksleiviai nuo 14 metų iš įvairių Lietuvos vidurinių mokyklų, gimnazijų, profesinio rengimo centrų. Vertinimo komisijai jie pateikė daugiau kaip 200 skirtingų darbų.

„Konkurso tikslas – skatinti Lietuvos jaunimą domėtis mokslu, įtraukti į dialogą su mokslininkais apie švietimo svarbą atskiram žmogui ir visuomenei. Džiugu, jog moksleiviai buvo tokie aktyvūs, atsiuntė kelis šimtus darbų, kurie labai skirtingi, tačiau nuoširdūs, rodantys, jog mūsų jaunimas nėra abejingas mokslo teikiamai naudai“, – pasakoja konkurso organizatorė Jolita Malinauskaitė.

Iš daugiau nei 200 atsiųstų darbų, vertinimo komisija atrinko dvidešimt geriausių, kurių autoriams atiteko konkurso organizatorių ir rėmėjų įsteigti prizai.

„Nustebino ne tik konkurso dalyvių gausa, bet ir pateiktų kūrinių įvairovė. Norėjome, kad kurti mokslo populiarinimo tema būtų smagu, todėl konkurso dalyviams suteikėme daug laisvės. Visi moksleivių darbai labai skirtingi ir įdomūs, todėl išrinkti geriausius buvo sunki užduotis“, – teigė konkurso vertinimo komisijos narė, TTVAM dėstytoja Vida Navickienė.

Konkursui „Visų mokslų raktas yra... (?)“ Lietuvos moksleiviai pateikė savo sukurtus eilėraščius, esė, dainas, vaizdo klipus, atvirukus, šūkius, net anekdotus mokslo populiarinimo tema. Kūrinius vertino TTVAM, LMTA, „Čiurlionio namų“, dizaino studijos „Daba“, Vilniaus krašto tautodailininkų – meno kūrėjų bendrijos atstovai.

Laureatams – šokiai ir garbingų svečių sveikinimai

Ketvirtadienį konkurso „Visų mokslų raktas yra... (?)“ dalyviai sugužėjo į Tarptautinę teisės ir verslo aukštąją mokyklą, kur jiems įteikti padėkos raštai, laureatai apdovanoti projekto organizatorių ir partnerių įsteigti prizai.

Triukšmingų renginio dalyvių ovacijų sulaukė Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos fleitininkų pasirodymas, visus energija užkrėtė šokių studijos „Hoppers“ duetas. Apdovanojimo ceremonijoje koncertavo Medardo Čoboto Trečiojo Amžiaus Universiteto choristės, savo sukurtą dainą atliko konkurso laureatė Deimantė Meldaikytė.

Konkurso dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Jonas Liesys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktorius Sigitas Besagirskas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas Lietuvos Respublikos Seime ir Lietuvos Respublikos Vyriausybėje Mindaugas Reinikis, Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis, TTVAM, VU, Medardo Čoboto Trečiojo Amžiaus Universiteto atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt