Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 12d. 17:20

Laimėtas dar vienas ikiteisminis ginčas

Nacionalinės dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lygos skaičiavimais, žala konkrečiam vartotojui (butui) iki šildymo sezono pabaigos (jeigu Savivaldybės taryba skubiai nepriims sprendimų dėl nuostolių padengimo) sudarys apie 1000 litų.

Laimėtas dar vienas ikiteisminis ginčas: šilumos kaina Varnių gyvenvietės vartotojams privalo būti mažinama 7,5 cnt/kWh ir vartotojams gražinti nuostoliai.

2009 12 11

Nacionalinė dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lyga, gindama vartotojų ekonominius interesus, laimėjo dar vieną ikiteisminį ginčą -Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija 2009-12-11 priėmė nutarimą Nr. 03-236, kuriuo nutarė patenkinti pareiškėjų skundą ir rekomenduoja  Telšių rajono savivaldybės tarybai per 30 kalendorinių dienų pašalinti kainų nustatymo pažeidimus:

  1. Įvertinti Komisijos patikrinimo metu bazinės kainos skaičiavimuose nustatytas padidintas sąnaudas kurui pagal Šilumos ūkio įstatymo ir Metodikos reikalavimus ,pašalinti mokesčių apskaičiavimo klaidas bei nurodyti bazinės šilumos kainos galiojimo laikotarpį.
  2. Perskaičiuoti šilumos kainos pastoviąją dedamąją dėl infliacijos ir realizacijos pokyčio , nurodyti kintamųjų dedamųjų formulę ir nustatyti gautų papildomų pajamų ,susidariusių dėl kuro kainų faktinių  bei, nustatant šilumos kainas,skirtumą,pagal Šilumos ūkio įstatymo ir galiojančios Metodikos reikalavimus.

Nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

 Pagal Komisijos skaičiavimus, sumažinus mokesčius ir patikslinus suskystintų dujų kainą ,UAB ,,Telšių šilumos tinklai“ šilumos bazinė kaina sudarytų 42,20 cnt/kWh. Priminsime, kad bazinė kaina naudojama skaičiuojant kasmetines šilumos tiekimo kainas ir buvo naudota šildymo Varnių gyvenvietės šildymui nuo 2008-11-01 iki 2009-04-01. Todėl Varnių gyvenvietės vartotojams 2008-11-01 iki 2009-04-01 buvo padaryta 9200 litų žala (taikant didesnes ir nepagrįstas  kainas nei nustatė Komisija). Dėl šios žalos Nacionalinė dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lyga kreipsis į Telšių rajono savivaldybės tarybą, kad vartotojų nuostoliai būtų gražinti (kompensuoti), o jeigu Telšių rajono savivaldybės taryba  neįpareigos savo kontroliuojamos įmonės padengti nuostolius vartotojams, tai Lyga bus priversta kreiptis į Telšių  rajono apylinkės teismą.

 Pagal Komisijos skaičiavimus per pirmuosius bazinės kainos galiojimo metus dėl faktinių kuro kainų skirtumo susidarė 22,88 tūkst. litų gautų papildomų pajamų, todėl dabar taikomos šilumos tiekimo  kainos privalo būti  taikomos 7,5 cnt/kWh mažesnės.Laikotarpyje nuo 2009-11-01 iki šiuo momento, buvo ir yra taikomos neteisingos, neteisėtos  ir nepagrįstos šilumos kainos, todėl vartotojams padaryta ir toliau daroma  žala. Nepakeitus šilumos tiekimo kainų iki šildymo sezono pabaigos žalos dydis būtų didesnis nei 20 000 litų. Nacionalinė dujų ,elektros ir šilumos vartotojų gynimo lyga kreipsis į Telšių rajono savivaldybės tarybą,kad vartotojų nuostoliai būtų gražinti(kompensuoti),o jeigu Telšių rajono savivaldybės taryba  neįpareigos savo kontroliuojamos įmonės  padengti nuostolius vartotojams, tai Lyga bus priversta kreiptis į Telšių  rajono apylinkės teismą ir dėl šios žalos.

Nacionalinės dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lygos skaičiavimais, žala konkrečiam vartotojui(butui)  iki šildymo sezono pabaigos (jeigu Savivaldybės taryba skubiai nepriims sprendimų dėl nuostolių padengimo)  sudarys apie 1000 litų.

 

Temos: 1 Ginčas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt