Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 24d. 17:34

Laisvės alėjos darkymui – ne!

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Kauno visuomenė yra sunerimusi dėl pastarųjų metų ydingos tendencijos senuosius Kauno pastatus rekonstruoti, neįsiklausius į archeologų, architektų, istorikų bei visuomenės nuomonę.

Kauno visuomenė yra sunerimusi dėl pastarųjų metų ydingos tendencijos senuosius Kauno pastatus rekonstruoti, neįsiklausius į archeologų, architektų, istorikų bei visuomenės nuomonę. Laisvės alėja yra viena iš pagrindinių miestiečių ir jos svečių susibūrimo vietų, todėl ji turi išlaikyti savo istorinį veidą ir paskirtį. XIX a. pab. ir XX a. statyti pastatai sudaro vientisą vaizdą, kuris dera siaurai, tik 24-27 m pločio gatvei, kuri yra svarbiausia miesto funkcinė erdvė, pritraukianti ne tik kauniečius, bet ir miesto svečius.

Tai, kas padaryta su Laisvės al. 90-uoju numeriu paženklintu namu nesuvokiama nei eiliniams kauniečiams, nei turistams, o tuo labiau  kultūros paveldo specialistams ir tyrėjams. Ant stogo užkeltas stiklinis „konteineris“ darko bendrą vaizdą, pats namas atrodo kaip padalintas į dvi dalis, nederančias viena su kita. Išdarkytas statinys nekelia estetinio vaizdo.

Mes reikalaujame sustabdyti bet kokius statybos darbus tol,  kol Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos sudaryta komisija ištirs pastate atliktų ir atliekamų darbų atitikimą teisės aktams, įvertins kultūros paveldo vertybei padarytą įtaką bei atsakingų institucijų veiksmus, susijusius su vykdomais darbais.

Mes reikalaujame, kad miesto visuomenė būtų informuota apie Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos sudarytos komisijos išvadas ir rekomendacijas dėl tolesnio Laisvės al. 90-uoju numeriu pažymėto statinio likimo.

Kauno jungtinis demokratinis judėjimas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt