TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvės siekia padėti spręsti Gruzijos moterų verslumo problemas

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Plėtoti saldumynų parduotuvės verslą, gaminti ir eksportuoti arbatą, įkurti nuosavą medicinos kliniką – tai verslo idėjos, apie kurias galvoja Lietuvoje viešėjusios Gruzijos moterys.

Plėtoti saldumynų parduotuvės verslą, gaminti ir eksportuoti arbatą, įkurti nuosavą medicinos kliniką – tai verslo idėjos, apie kurias galvoja Lietuvoje viešėjusios Gruzijos moterys. Mūsų šalyje jos susitiko su lietuvėmis verslininkėmis, kurios yra įkūrusios ir vadovauja ekologiniam ūkiui, žalio maisto restoranui, viešbučiui, medicinos klinikai.

Lietuvoje viešėjusios gruzinės šį rudenį dalyvavo Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) ekspertų mokymuose ir dalyvavo programoje, kurios metu kiekviena dalyvė turėjo parengti strateginį verslo plėtros planą. Taip buvo siekiama ugdyti jau turimas projektų dalyvių verslumo kompetencijas. Trys moterys parengusios geriausius verslo projektus lankėsi Lietuvoje ir sėmėsi praktinės patirties iš Lietuvos moterų verslininkių.

Pasak projekte dalyvavusios ir gruziniškos arbatos gamybos bei eksporto idėjos verslo planą parengusios Leilos Chantladzes, pagrindinė problema Gruzijoje yra verslo žinių trūkumas. „Vyksta daug mokymų, tačiau dažnai lektoriai neturi praktinės patirties, todėl buvo labai naudinga, kad dalyvaudamos šiame projekte turėjome galimybę tiesiogiai susitikti ir bendrauti su versliomis moterimis, kurios yra susidūrusios su tokiomis pat problemomis, su kokiomis mes susiduriame Gruzijoje“, – pasakojo mokymų dalyvė.

Gruzijoje vykusių mokymų tematika apėmė tokias sritis kaip verslo plėtojimas, verslo apskaita ir finansai, mokesčiai, rizikos valdymas, inovacijos ir žmogiškieji ištekliai, socialiai atsakingas verslas.

Į Lietuvą atvykusi L.Chantladze įsitikino, kad jos verslo idėja gaminti ir eksportuoti gruzinišką arbatą gali būti sėkminga. „Iki atvykimo į Lietuvą buvau parengusi verslo planą ir planavau auginti daržoves, tačiau į Lietuvą atvežiau savo rankomis pagamintos arbatos ir pamačiau, kad ji patinka žmonėms. Tai mane paskatino imtis arbatos auginimo ir eksporto į Europą verslo“, – tikino L.Chantladze.

Lietuvoje viešėjusi saldumynų parduotuvės plėtojimo verslo planą parengusi Tamar Tkeshelashvili sako, Gruzijoje moterys paprastai vadovauja smulkiam šeimos verslui, o nusprendusios pradėti verslą susiduria su lėšų trūkumu, kartais trūksta ir šeimos palaikymo. Šiuo metu T.Tkeshelashvili su drauge yra įkūrusios nedidelę gruziniškų saldumynų parduotuvėlę. „Pagrindinė problema, su kuria tenka susidurti, yra mano jaunas amžius, o kartais užkliūva ir tai, kad esu moteris. Kadangi esu jauna, manęs rimtai nevertina, daugelis mano, kad neturiu pakankamai patirties, jog galėčiau turėti savo verslą“, – apie Gruzijos moterų problemas pasakojo T.Tkeshelashvili.

„Gruzijos moterys išsiskiria dideliu siekiu mokytis ir dirbti. Jos išsiskiria pozityviu mąstymu, yra žingeidžios, kupinos entuziazmo, stengiasi tobulėti kiekvieną dieną. Mokymuose dalyvavusios moterys pasižymėjo dideliu kūrybiškumu, dauguma verslo idėjų buvo ne tik novatoriškos ir originalios, bet ir įgyvendinamos“, – sako VU TVM direktoriaus pavaduotoja vadovų mokymui Laima Urbšienė.

Ji atkreipė dėmesį į tai, kad Gruzijos visuomenėje į moterį vis dar dažnai žiūrima kaip į namų šeimininkę, o tai apriboja ne tik jų socialinį vaidmenį visuomenėje, bet ir neigiamai veikia šalies ekonominį augimą. Be to, dirbti moterys privalo kur kas produktyviau nei vyrai, iš jų tuo pačiu metu reikalaujama ne tik puikiai vadovauti verslui, bet ir tinkamai pasirūpinti šeima.

Tai jau antrasis VU TVM projektas, skirtas Gruzijos moterims. Praėjusiais metais įgyvendinant projektą buvo siekiama sukurti moterų savitarpio pagalbos modelį. Gruzijoje įgyvendindami VU TVM projektai tvirtina moterų ir vyrų teisių lygybę, padeda spręsti nedarbo, skurdo mažinimo problemas. Projektai duoda naudos ne tik jų dalyviams, bet ir prisideda prie verslo plėtros Gruzijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt