TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai ir norvegai kartu prisimins dramatiškus 1990 – 1991 m. įvykius (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Minint Lietuvos ir Norvegijos diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmetį, Norvegijos Karalystės ambasada organizuoja seminarą, skirtą prisiminti Lietuvos kovą už nepriklausomybės atkūrimą bei to laikotarpio ryšius su Norvegija.

Minint Lietuvos ir Norvegijos diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmetį, Norvegijos Karalystės ambasada organizuoja seminarą, skirtą prisiminti Lietuvos kovą už nepriklausomybės atkūrimą bei to laikotarpio ryšius su Norvegija.

„Pusę amžiaus trukęs prievartinis atskyrimas nesunaikino draugiškų santykių, Norvegija niekada nepripažino Lietuvos okupacijos, ir, vos tik gavę progą, atkūrėme diplomatinį bendradarbiavimą. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, turėdamas galimybę būti šių abipusiai naudingų ir puoselėjamų ryšių dalimi: per du pastaruosius dešimtmečius mūsų šalių tarpusavio bendradarbiavimas nepaprastai išaugo ne tik valstybiniame, bet ir privačiame bei verslo lygmenyje", - sakė Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Leifas Arne Ullandas.

Seminaras „Norvegija ir Lietuva po 20 metų", skirtas prisiminti Lietuvos kovą dėl Nepriklausomybės atkūrimo ir to laikotarpio ryšius su Norvegija, vyks Vilniaus televizijos bokšte, kur prieš dvidešimt metų buvo pralietas kovotojų už valstybės laisvę kraujas.

Penktadienį vyksiančiame seminare savo patirtimi ir prisiminimais dalinsis vieni svarbiausių šių įvykių dalyvių: europarlamentaras, buvęs Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis, Krašto apsaugos ministrė, buvusi Aukščiausiosios Tarybos narė Rasa Juknevičienė, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, buvęs Aukščiausiosios Tarybos narys Emanuelis Zingeris, buvęs Norvegijos Stortingo narys Ingvaldas Godalas, Norvegijos televizijos žurnalistas Hansas Wilhelmas Steinfeldas.

Vienas renginio svečių, Norvegijos politikas Ingvaldas Godalas, prieš dvidešimt metų Norvegijos Stortinge vadovavo parlamentinei grupei Baltijos šalims remti ir yra knygos „Noriu mirti graži, Lietuva" autorius. Seminare prisiminimais apie Sausio 13 - osios įvykius Lietuvoje taip pat dalinsis ir žinomas Norvegijos žurnalistas Hansas Wilhelmas Steinfeldas, prieš du dešimtmečius nufilmavęs tragiškus lietuvių kovos už laisvę įvykius ir parodęs juos ne tik Norvegijai, bet ir visam pasauliui. Jie abu kartu su buvusiu Lietuvos generaliniu garbės konsulu Norvegijoje Leonu Boddu ir buvusiu Norvegijos Užsienio reikalų ministru Thorvaldu Stoltenbergu buvo apdovanoti Sausio 13-tosios atminimo medaliais. Steinfeldas ir Boddas taip pat yra knygų apie įvykius Lietuvoje autoriai.

Seminaras vyks anglų kalba. Norintys dalyvauti renginyje kviečiami registruotis Norvegijos ambasadoje telefonu (8 5) 261 00 00.

Seminaras „Norvegija ir Lietuva po 20 metų" - renginių ciklo „Norvegijos dienos Lietuvoje 2011" dalis. Daugiau sužinoti apie „Norvegijos dienos Lietuvoje 2011" renginius galima oficialioje Norvegijos Karalystės ambasados Lietuvoje interneto svetainėje www.norvegija.lt ir socialinio tinklalapio „Facebook" puslapyje „Norvegijos dienos Lietuvoje" (www.facebook.com/Norvegijos).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Norvegai

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt