Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviams riaušių Anglijoje belaukiant

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Masinės riaušės Anglijoje plinta po visą šalį. To išvengti, matyt, nepavyks ir lietuviams emigrantams Liubartui ir Gintarei, gyvenantiems šiuose dviejuose miestuose. „Parduotuvės užsidaro daug anksčiau, gatvėse tampa nesaugu vaikščioti", - lyg susitarę Alytuje ar jo rajone prieš migraciją gyvenę lietuvaičiai.

„Šiandien bendradarbis pasakojo, jog matė socialiniame tinklapyje „Facebook" raginimus bei planus nusiaubti Vatfordą bei Hatfieldą". „Ką tik grįžau iš centro, baisu vaikščioti gatvėmis. Mačiau daug policijos pareigūnų." Masinės riaušės Anglijoje plinta po visą šalį. To išvengti, matyt, nepavyks ir lietuviams emigrantams Liubartui ir Gintarei, gyvenantiems šiuose dviejuose miestuose. „Parduotuvės užsidaro daug anksčiau, gatvėse tampa nesaugu vaikščioti", - lyg susitarę Alytuje ar jo rajone prieš migraciją gyvenę lietuvaičiai.

„Grįždama namo iš centro mačiau daug policijos pareigūnų, parduotuvių savininkai ištuštino parduotuves, uždengė langus, informavo, jog prekystaliuose nieko nėra",- įspūdžius grįžtant pasakojo Gintarė bei užsiminė, jog jaučiasi šiek tiek ramiau, nes gyvena toleliau centro.

„Girdėjau, jog šiandien visi rinkosi parke - daugiausia, manau, anglų jaunimas. Ir mano vienas draugas anglas siūlė prisijungti - nepalaikėme jo". Mergina sako, jog kolkas ten kur ji gyvena, iš esmės, viskas ramu, tačiau tolumoj sirenos aidi. „Ar patys planuojame prisijunti? Tik juokais pritarėme šiai idėjai.", - sako studentė Gintarė.

Hatfielde gyvenantis Liubartas teigė, jog už 5 km nuo jo gyvenvietės rinkosi juodaodžiai paaugliai. Jo teigimu, pagrindą judėjimo sudaro juodo gymio Anglijoje gyvenatys žmonės, o kalbos ir gandai apie riaušes netyla nuo ryto. „Aplink mane daug šneka, pavyzdžiui, jau ryte buvo žinoma, jog didžiosios parduotuvės užsidarys daug anksčiau, kaip „Tesco", „Asda", „Galleria". Vėliau lenkai pasakojo, jog matė internete, kad ateina riaušininkų banga į miestą, tačiau grįždamas iš darbo nieko ypatingo nepastebėjau. Vėliau draugas italas papasakojo, kad nuo Vatfordo viskas persikels į St. Albansą. Be to, jau dabar dauguma viešojo transporto linijų yra sutrikusios", - sako policijos veiklos mokslus Lietuvoje baigęs, tačiau darbo negavęs ir emigravęs Liubartas.

„Dauguma žmonių Anglijoje tampa ypatingai nepatenkinti esama situacija, - teigia Gintarė, - Dėl to labai nerimauja studentai, nes, manoma, dėl to bus dar labiau pakelti mokesčiai už mokslą". Į pasiūlymą, gal policininkas Liubartas galėtų iniciuoti savanorių tvarkdarių akciją, šis atsakė, jog čia ne duobes kasti - „reikalingi specialūs apmokymai, tam reikia daug laiko".

Taigi, kolkas tokia situacija vyrauja angliškuose miestuose bei lietuviškose širdyse. Kaip sakė panelė Gintarė "tikėkimės, viskas greitai nurims".

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt