TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas sulaukė finansinės paramos

Donelaitis_visual_reverse
Donelaitis_visual_reverse
Šaltinis: 15min
0
A A

6137 litai – tokia suma atiteko Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui (LLTI). Š. m. sausio mėnesį, institutas kartu su žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstove ir...

6137 litai – tokia suma atiteko Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui (LLTI). Š. m. sausio mėnesį, institutas kartu su žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstove ir oficialia kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje UAB „Monetų namai“ 300-osioms Kristijono Donelaičio metinėms paminėti pristatė paauksuotą medalį. „Monetų namai“ nuo kiekvieno parduoto medalio 10% skyrė institutui.

Pasak Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktoriaus Mindaugo Kvietkausko, tai puikus bendradarbiavimo pavyzdys, padėsiantis institutui ir toliau saugoti, kaupti, tyrinėti bei skelbti unikalų lituanistinį paveldą. „Už gautas paramos lėšas instituto mokslininkai galės atlikti papildomas Kristijono Donelaičio rankraščių paieškas užsienio archyvuose. Manoma, kad ten dar gali slėptis nemažai netikėtumų. Tokios paieškos labai svarbios, rengiant naujuosius K. Donelaičio „Raštus“, kurių pirmas tomas pasirodys dar šiemet. Manau, kad „Monetų namus“ nuo šiol drąsiai galėsime įrašyti prie instituto draugų ir rėmėjų“, – kalbėjo Mindaugas Kvietkauskas.

Kaip teigia „Monetų namų“ atstovė Ieva Galiauskienė, šiais metais daug kas vienokia ar kitokia forma pažymi 300-ąsias K.Donelaičio gimimo metines, ne išimtis ir „Monetų namai“. „Išleisdami paauksuotą medalį norėjome ne tik priminti K. Donelaičio vardą ir jo kūrybą Lietuvos žmonėms, bet ir prisidėti prie lietuvių literatūros paveldo puosėlėjimo. Tikimės, kad ši parama institutui suteiks galimybę plėsti savo veiklą ir įgyvendinti naujus projektus“, – pažymėjo I. Galiauskienė.

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas yra valstybinis mokslinių tyrimų institutas, vykdantis ilgalaikius lietuvių literatūros, tautosakos ir senosios Lietuvos literatūros paveldo tyrimus. Institute per metus parengiama ir išleidžiama apie 30 mokslinių, mokslo taikomųjų ir populiarinamųjų leidinių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt