Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2010 lapkričio 26d. 10:49

Lietuvoje – nematytos katės!

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Lapkričio 27–28 dienomis Lietuvos kačių mylėtojams pirmą kartą bus pristatoma tikriausiai pati seniausia kačių veislė – EGIPTO MAU.

Lapkričio 27–28 dienomis Lietuvos kačių mylėtojams pirmą kartą bus pristatoma tikriausiai pati seniausia kačių veislė – EGIPTO MAU.

Pats žodis „Mau“ Egipte reiškia „katė“. Egipto Mau kildinama iš Afrikos laukinės katės (Felix lybica) dėmėtojo porūšio. Tai yra vienintelė natūraliai dėmėta naminių kačių veislė. Labai reta visame pasaulyje, keletą kartų buvo ant išnykimo ribos. 1953 metais šią veislę nuo išnykimo išgelbėjo princesė Natali Trubeckaja.

Kaip ir dera Egipto katei, kurios istorija senesnė nei 3 tūkst. metų, šios veislės atstovai yra tikri aristokratai – savarankiški, taurūs, nepriklausomi. Šios inteligentiškos katės labai prisirišusios prie savo šeimos, reaguoja į šeimininkų nuotaikas. MAU gyvos ir žaismingos. Jų savybės – ryžtas ir valia. Tai bendraujantys ir meilūs gyvūnai. Šių augintinių charakteris pasižymi harmonija tarp artumo ir nepriklausomybės, ramybės ir greičio. Šios katės mėgsta žaisti, o tada prisiglausti, lyžtelėti ir ramiai nusnūsti...

Šios veislės kates Lietuvos kačių mylėtojams pristatys Suomijos felinologų delegacijos atstovai.

Dar viena naujiena – ypač retai Lietuvoje demonstruojamos iš Tailando kilusios KORAT veislės katės. Tai kantrios ir žaismingos katės, ypač draugiškos su vaikais. Koratai visada dalyvauja šeimos gyvenime. Jie be galo myli savo šeimininkus ir visada ras būdų priversti jus šypsotis.

Koratai pasižymi sidabro mėlynumo žvilgančiu it šilkas kailiu ir didelėmis giliomis akimis, kurios apibūdinamos kaip rasos lašai ant lotoso lapo. Tailandiečiai tiki, kad šios katės savo šeimininkams neša laimę ir gerovę...

Lietuvos felinologų draugijos „Bubastė“ prezidentė Jurgita Gustaitienė pasakojo, kad Lietuvos žmonės parodose dažnai klausia, kur galėtų pamatyti šventąją Birmos katę (BIRMAN). Ir nenuostabu – jų atsiradimo istorija apipinta sena, nepaprastai gražia legenda:

„Daug metų prieš Budos gimimą Birmos žmonės aukštai kalnuose pastatė šventyklą Tsun Kyan-Kse deivei. Pasakojama, kad toji deivė turėjo mėlynas lyg safyrai akis ir lydėjo sielas į pomirtines keliones. Savo šventyklos dvasininkus ji palaimindavo, kad atgimtų auksaakės BIRMAN katės kūne ir po reinkarnacijos galėtų toliau saugoti šventyklą.

Vienuolyne buvo auksinė deivės statula. Vieną kartą šventuosius namus užpuolė plėšikai ir norėjo statulą pavogti. Vienuoliai spėjo užsirakinti rūsiuose. Pats seniausias ir išmintingiausias žynys Mun- Ha nuo gilaus sukrėtimo mirė prie statulos kojų. Išsigandę ir praradę viltį vienuoliai norėjo pasiduoti, bet staiga išgirdo Sinho, mylimiausio mirusio žiniuonio katino, klyksmą. Jis užšoko ant numirusio senolio krūtinės, atsisuko į deivės statulą ir netikėtai jo kailis nusidažė auksiniais tonais, o akys suspindo safyro mėliu. Ir tik letenėlės, lietusios žynio kūną, liko sniego baltumo, lyg žiniuonio širdies tyrumo, šventumo ir nekaltumo ženklas.

Vienuoliai suprato, kad mirusio šventuolio siela įsikūnijo į Sinhą ir kviečia juos visus apginti savąją deivę. Įkvėpti stebuklo, jie drąsai išvijo įsibrovėlius. Septintą dieną katinas Sinhas mirė ir nunešė savo šeimininko sielą į rojų. Į naujo pasekėjo rinkimus susirinko visi vienuolyne gyvenę katinai. Jų visų kailis buvo auksinio atspalvio, jie visi buvo žydrų akių ir su baltomis pėdutėmis...

Legenda negali paaiškinti mokslinės šių kačių kilmės, tad paslaptis, BIRMAN kačių veislės ištakos turbūt niekada nebus atskleistos.

Kita reta veislė, kurią galima išvysti Kaune lapkričio 27–28 dienomis vyksiančioje parodoje, – AMERICAN CURL (Amerikos riestaausės) katės. Tai katės, turinčios Piterio Peno kompleksą. Jos visą gyvenimą lieka vaikais. Kurlų gyvenimas – nuolatinis žaidimas. Netgi senukai katinai, įsikandę žaislą, palaimingai murkia ir laksto kartu su kačiukais.

AMERICAN CURL (Amerikos riestaausė) veislės atsiradimo istorija panaši į pasaką apie bjaurųjį ančiuką.

Greis Ruga, amerikiečio fermerio žmona, iš gailesčio priglaudė benamę katytę. Ji turėjo keistas, kietas ir truputį atgal susisukusias auseles... Kai katė susilaukė palikuonių, šeimininkai pastebėjo, kad kačiukų ausytės, kaip ir mamos, ėmė suktis atgal... Tuomet šeimininkai dar nesuvokė, jog mato tai, ko dar niekas pasaulyje nebuvo matęs! Taip drovi, švelni juodos spalvos katė įėjo į Kačių pasaulio istoriją kaip AMERICAN CURL veislės pradininkė.

Dar viena labai reta, tačiau vis didesnio populiarumo sulaukianti veislė, kurią bus galima išvysti Kaune, prekybos ir pramogų centre „Mega“, vyksiančioje parodoje – tai KANADOS SFINKSŲ katės.

Kanados sfinksai jau seniai tapo bet kurios parodos pažiba, įdėmaus dėmesio ir aplinkinių žmonių susižavėjimo objektu. Ekstravagantiška išvaizda, nuostabus charakteris išskiria šią nuostabią veislę iš kitų. Kanados sfinksas – stabili veislė, turinti 40 metų istoriją.

Kačių pasaulyje apie unikalųjį Kanados sfinksų charakterį jau sukurtos legendos. Šios nuostabios katės yra ištikimos žmogui ir nuolat reikalauja jo draugijos, jos ypatingai meilios, švelnios, komunikabilios, nepakelia vienatvės. Neperdedant apie Kanados sfinksus galima pasakyti: „Dar ne šuo, tačiau jau ir ne katė...“

Kaune vyksiančioje parodoje žiūrovai turės unikalią galimybę pamatyti ir preliminariai pripažintas veisles – PETERBURGO SFINKSUS (peterboldus) bei DONO SFINKSUS.

Savo antrąjį vardą peterboldas – „Plikasis Petras“ – veislė gavo Peterburgo įkūrėjo atminimui. Šis pavadinimas atsirado dėl įspūdžio, kurį veisėjai Olgai Mironovai padarė genialaus ir nenuspėjamo Michailo Šemiakino sukurta besiilsinčio Petro Didžiojo skulptūra, esanti Petropavlovsko tvirtovėje.

Nepaisant to, kad pagal genetinį plikumo požymį Dono sfinksai ir peterboldai kilę iš tų pačių protėvių (1987 metais Rostovo prie Dono gatvėje rastos pusiau plikos katės Varvaros), šios veislės gana ryškiai skiriasi viena nuo kitos skirtinga griaučių struktūra, kaukolės forma ir ausų padėtimi. Šiuo metu tai pati jauniausia ir pati rečiausia veislė pasaulyje

Peterboldai yra taikūs, protingi, saikingai akiplėšiški, energingi ir labai linkę bendrauti. Tai ir kačiukas, ir šuniukas, ir beždžionėlė, ir kūdikis viename mažame kūnelyje. Šios katės šeimininkams yra ištikimos kaip šunys. Joms netinka apibūdinimas: „Katė, kuri vaikščioja pati sau“. Peterboldai mėgsta šilumą, todėl juos dažnai galima rasti ant šildymo prietaisų ar ant televizoriaus (kompiuterio). O miegoti sfinksai mėgsta po antklode. Ir pageidautina – su šeimininkais...

„Garbanotųjų kačių šou“ – tai staigmena mūsų kačių parodos lankytojams, sakė LFD „Bubastė“ prezidentė Jurgita Gustaitienė. Neliks nuvilti ir didelių kačių mylėtojai. Šių žiūrovų dėmesiui – pamėgtieji Meino meškėnai.

Parodoje bus galima pamatyti, o šeimininkui leidus ir paliesti šias bei kitų veislių kates. Na, o atsakinga komisija išrinks ir pačią elegantiškiausią katę – ilgiausios uodegos savininkę.

Iki susitikimo ilgauodegių šventėje!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Dėl I.Strazdauskaitės nužudymo kaltę prisiima tik vienas pusbrolis, kiti įrodinėja buvę stebėtojais

Aktualu

Planuotas NSGK posėdis neįvyko – Algirdas Butkevičius paaiškinimus pateikė raštu

Verslas

15min studijoje: ką galime veikti su savo duomenimis, įsigaliojus įmones gąsdinančiam reglamentui

Aktualu

Lietuvos politikai Europos Parlamente: vienas pasisakė tūkstantį kartų, o kitas turi 17 pagalbininkų, bet neveikia beveik nieko

Gyvenimas

Modelio G.Hadid grožio paslaptys: kokį triuką naudoja plaukams ir kam praverčia dantų pasta?

Sportas

Čempionų lygos sezono atomazga: penki svarbiausi finalo klausimai

Gazas

15min reportažas iš rytinių spūsčių: kiek vairuotojų šiandien pavežė savo kaimyną?

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Europos Sąjunga apsiginti nebūtų pajėgi. Kodėl gali žlugti Vakarai?

Vardai

64-ąjį gimtadienį švenčianti Birutė Petrikytė: „Mūsų trumpas gyvenimas yra labai puikus“

24sek

„Rockets“ pristūmė NBA čempionus prie prarajos krašto, bet Ch.Paulas patyrė traumą

Aktualu

Vilniaus rajone autobuso vairuotojas vaikus į mokyklą susiruošė vežti su 3,3 promilėmis

Naujosios banglentės ekstremalams leis „skristi“ virš vandens

Vardai

Edita Daniūtė – apie gyvenimą Italijoje, sužadėtinio meilę cepelinams ir įkurtuves naujuose namuose

Kelionė baidare ledyno upe Kanadoje

Maistas

„Miško žvėrių“ receptas: lengvai marinuotų daržovių salotos

Gazas

Į telefoną įnikusi „Toyotos“ vairuotoja suniokojo istorinę brangenybę – 1931 m. pagamintą „Ford Model A“

Vardai

Po gandų apie vestuves Donatas Motiejūnas su mylimąja Paulina pirmą kartą pasirodė viešumoje

24sek

11 tritaškių prametęs Jamesas Hardenas: „Kam tai rūpi?“

Pasaulis kišenėje

Vilnių atranda vis daugiau turistų iš Vokietijos, Latvijos ir Lenkijos

AŠ – FUTBOLO ŽINOVAS
Nepraleidžiate futbolo čempionatų ir apie šį žaidimą žinote viską? Dalyvaukite kasdienėje 15min ir OLYBET apklausoje ir pasitikrinkite savo žinias. Pasirinkite savo variantą ir keliaukite į OLYBET svetainę įsitikinti, kad jūsų atsakymas teisingas. Gero futbolo!
ŽIŪRĖKITE TEISINGĄ ATSAKYMĄ

Naujienos

Aktualu

Dėl I.Strazdauskaitės nužudymo kaltę prisiima tik vienas pusbrolis, kiti įrodinėja buvę stebėtojais

Aktualu

Planuotas NSGK posėdis neįvyko – Algirdas Butkevičius paaiškinimus pateikė raštu

Verslas

15min studijoje: ką galime veikti su savo duomenimis, įsigaliojus įmones gąsdinančiam reglamentui

Aktualu

Lietuvos politikai Europos Parlamente: vienas pasisakė tūkstantį kartų, o kitas turi 17 pagalbininkų, bet neveikia beveik nieko

Gyvenimas

Modelio G.Hadid grožio paslaptys: kokį triuką naudoja plaukams ir kam praverčia dantų pasta?

Sportas

Čempionų lygos sezono atomazga: penki svarbiausi finalo klausimai

Gazas

15min reportažas iš rytinių spūsčių: kiek vairuotojų šiandien pavežė savo kaimyną?

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Europos Sąjunga apsiginti nebūtų pajėgi. Kodėl gali žlugti Vakarai?

Vardai

64-ąjį gimtadienį švenčianti Birutė Petrikytė: „Mūsų trumpas gyvenimas yra labai puikus“

24sek

„Rockets“ pristūmė NBA čempionus prie prarajos krašto, bet Ch.Paulas patyrė traumą

Aktualu

Vilniaus rajone autobuso vairuotojas vaikus į mokyklą susiruošė vežti su 3,3 promilėmis

Naujosios banglentės ekstremalams leis „skristi“ virš vandens

Vardai

Edita Daniūtė – apie gyvenimą Italijoje, sužadėtinio meilę cepelinams ir įkurtuves naujuose namuose

Kelionė baidare ledyno upe Kanadoje

Maistas

„Miško žvėrių“ receptas: lengvai marinuotų daržovių salotos

Gazas

Į telefoną įnikusi „Toyotos“ vairuotoja suniokojo istorinę brangenybę – 1931 m. pagamintą „Ford Model A“

Vardai

Po gandų apie vestuves Donatas Motiejūnas su mylimąja Paulina pirmą kartą pasirodė viešumoje

24sek

11 tritaškių prametęs Jamesas Hardenas: „Kam tai rūpi?“

Pasaulis kišenėje

Vilnių atranda vis daugiau turistų iš Vokietijos, Latvijos ir Lenkijos

AŠ – FUTBOLO ŽINOVAS
Nepraleidžiate futbolo čempionatų ir apie šį žaidimą žinote viską? Dalyvaukite kasdienėje 15min ir OLYBET apklausoje ir pasitikrinkite savo žinias. Pasirinkite savo variantą ir keliaukite į OLYBET svetainę įsitikinti, kad jūsų atsakymas teisingas. Gero futbolo!
ŽIŪRĖKITE TEISINGĄ ATSAKYMĄ

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt