TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje populiari nelegali užsieniečių veikla?

Šaltinis: 15min
0
A A

Turbūt daugeliui jūsų bent kartą teko girdėti ar matyti televizijos laidą apie nelegalias veiklas mūsų Lietuvoje. Ne išimtis ir aš.

Turbūt daugeliui jūsų bent kartą teko girdėti ar matyti televizijos laidą apie nelegalias veiklas mūsų Lietuvoje. Ne išimtis ir aš.

Jau ne pirmus metus aš stengiuosi į viešumą pakelti nelegalaus, mano manymu, Čekijos cirko „MARCEL“ veiklą. Tačiau atsirasdavo pakankamai daug biurokratinių kliūčių. Pateiksiu keletą pavyzdžių.

Nuvažiavau į minėtą cirką nusipirkti bilieto, kai kasininkė man jį padavė, pamačiau, kad ant bilieto nėra nei serijos numerio, nei bilieto numerio, nei vietos kur turėčiau sėdėti. Kyla klausimas, kaip su tokiais bilietais galima vesti apskaitą, ir kaip su mūsų šalies mokesčiais yra atsiskaitoma??

Iškėliau šį klausimą VMI (Valstybinei mokesčių inspekcijai – red.), ten man buvo atsakyta, kad jie patikrins ir išsiaiškins esamą situaciją ir po kelių dienų duos man atsakymą. Žinoma, aš jokio atsakymo negavau, ir ne todėl, kad jie nenorėtų man padėti, o todėl, kad cirkas dirba tomis valandomis, kuriomis VMI, kaip ir daugelis kitų institucijų, nebedirba. Suprantama, surengti neeilinį patikrinimą butų sudėtinga. Galiu padėkoti tik vienai iš daugelio Mokesčių inspekcijai už tai, kad sureagavo į mano prašymą ir padėjo nubausti, bei sunumeruoti jų bilietus. Tai ačiū jums, mieli Alytaus miesto mokesčių inspektoriai.

Dar vienas pavyzdys, kodėl manau, kad jų veikla nelegali, tai, jog aš atėjau į rajono savivaldybę, kur tuo metu stovėjo cirkas, ir paklausiau, ar šis cirkas pateikė prašymą, ar gavo leidimą stovėti toje teritorijoje ir vykdyti komercinę veiklą, ar veterinarijos tarnyba leido gyvūnus laikyti toje vietoje, ar buvo duotas leidimas iš priešgaisrinės tarnybos ir pan. Žinote, ką man atsakė? „O kur toks cirkas yra?“. Tai aiškiai parodo, kad jokių prašymų šis cirkas nepateikė ir jokių leidimų negavo.

Pamenate nesenai kilusį skandalą dėl nelegalių atrakcionų Palangoje? Kai jie buvo uždaryti tik po nelaimingo atsitikimo, o iki tol sėkmingai vykdė veiklą. Tai, ar reikia laukti kol koks gyvūnas užpuls vaiką ir tik tada bus susidomėta šio cirko veikla? Paminėsiu, kad cirkas „MARCEL“ įsirengė privačioje teritorijoje ir elektrą gavo iš šalia esančios parduotuvės.

Galėčiau atskleisti daugiau faktų apie šį cirką ir jo abejotiną veiklą, tačiau palieku spręsti jums. Teko būti čekų cirko „MARCEL“ pasirodyme, ir galėčiau drąsiai pasakyti, kad pasirodymai yra labai žemo lygio. Esu didelis cirko gerbėjas, mačiau daugelio šalių pasirodymus, mačiau, kaip viskas turi būti, todėl leidžiu sau pasakyti, kad šio cirko pasirodymai yra žemo lygio, labiau panašu į saviveiklą. Pastebėjau, kad mūsų šalies gyventojai pradėdami verslą, susiduria su daugeliu kliūčių ir moka didžiulius mokesčius. Čia atvažiavę kitos šalies gyventojai gali veikti ką tik nori, vykdyti veiklas, nemokėti mokesčių ir reikšti nepasitenkinimą.

Kokią teisę jie turi vadinti mūsų šalį „bananų šalimi“? Kodėl užsienietis yra geresnis nei mes? Kodėl mes turime nuolaidžiauti žmonėms, kurie negerbia kitos šalies įstatymų ir jų nesilaiko? Todėl ir kreipiuosi į visus Lietuvos Respublikos piliečius su prašymu padėti kovoti su nelegaliomis veiklomis. Nelikite abejingi, praneškite apie šį cirką, kai jis atvyks į jūsų miestą, atsakingom institucijoms.

Anatolijus Larionovas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt