Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos onkologijos klinikose nėra vaistų vėžiui gydyti

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau trečia savaitė kaip Lietuvos onkologijos klinikose nėra vieno pagrindinių vaistų vėžio gydymui. Toks laiko tarpas paprastam žmogui atrodytų nelabai jau ir ilgas, tačiau onkologine liga sergančiajam tai gali kainuoti gyvybę ar galimybę ateityje pasveikti. Jie neturi laiko laukti.

„Laikinai sutriko kompensuojamųjų vaistinių preparatų Fluorouracil EBEWE 50 mg/ml injekcinio/infuzinio tirpalo ir FLUOROURACIL-TEVA 50 mg/ml injekcinio tirpalo tiekimas. Informuojame, kad dėl gamybos sutrikimų Lietuvos rinkai laikinai netiekiami kompensuojamieji vaistiniai preparatai - Fluorouracil EBEWE 50 mg/ml injekcinis/infuzinis tirpalas ir FLUOROURACIL-TEVA 50 mg/ml injekcinis tirpalas. Remiantis Tarnybos turima informacija, kompensuojamo vaistinio preparato Fluorouracil EBEWE  tiekimą planuojama atnaujinti nuo 2011 m. rugsėjo mėn. Taip pat informuojame, kad  nuo 2011 rugsėjo mėn. bus tiekiamas nekompensuojamas vardinis vaistinis preparatas Fluorouracil Accord 50 mg/ml injekcinis/infuzinis tirpalas.“

Jau trečia savaitė kaip Lietuvos onkologijos klinikose nėra vieno pagrindinių vaistų vėžio gydymui. Toks laiko tarpas paprastam žmogui atrodytų  nelabai jau ir ilgas, tačiau onkologine liga sergančiajam tai gali kainuoti gyvybę ar galimybę ateityje pasveikti. Jie neturi laiko laukti.

Onkologines klinikos pustuštės. Kas dar rado vaistinėse likučių, nusipikrti spėjo, tačiau kas toliau? Apskambinus Lenkijos vaistines paaiškėjo, kad  vaisto (fluorouracil) nėra ir kaimyninėje šalyje. Vieno Lenkijos vaistininko teigimu, yra sustabdyta gamyba, nes nustatyta, kad vaistas yra nesaugus. Mūsų daktarai teigia kad yra sutrikusi gamyba ir jie nespėja gaminti vaisto. Jie neprognozuoja, kada bus gauti vaistai. Girdime tiktai gal po dviejų savaičių, gal už mėnesio, gal spalį... O gal niekada? Kiek dar turės praeiti laiko, kol Sveikatos ministerija imsis spręsti šią problemą? Juk turi buti analoginių vaistų ar  kitų sprendimo būdų.

Per Gerumo dienas žmonės aukojo pinigus pagalbai sergantiems šia sunkia liga, kad būtų pagerinta gydymo kokybė ir ligų profilaktika, bet tai praranda reikšmę, jei nustačius ligą Sveikatos mininsterija negali užtikrinti vaistų.

Mūsų atvejis yra beviltiskas, tačiau kiek yra žmonių, kurie turi galimybę pasveikti ir gyventi?

Komentarai
Temos Onkologas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt