Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 12d. 09:11

Lietuvos pajūrį nuklojo poilsiautojus gąsdinantys karkvabaliai

Lietuviško pajūrio smėlį nusėjus karkvabaliams poilsiautojai sunerimo – kodėl paplūdimyje atsirado tiek daug vabalų ir kada jie dings? Savo nuotraukas su pliaže užfiksuotais...

Lietuviško pajūrio smėlį nusėjus karkvabaliams poilsiautojai sunerimo – kodėl paplūdimyje atsirado tiek daug vabalų ir kada jie dings? Savo nuotraukas su pliaže užfiksuotais karkvabaliais redakcijai atsiuntė skaitytojas Matas.

Ikrauk.lt primena skaitytojams, jog paplūdimyje reguliariai pasirodo gausus skirtingų gyvių spiečius. Vienais metais tai – boružės, kitais – skruzdės, šįkart nepatogumus poilsiautojams kelia karkvabaliai.

Redakcija susisiekė su Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto daktaru Tomu Ruginiu, vyras sutiko pakomentuoti susidariusią situaciją.

„Karkvabaliai paplūdimyje atsiranda iš gretimų teritotijų. Čia jie neturi galimybės nei maitintis, nei vystytis. Dažnai į pliažą jie atskrenda patys arba yra atnešami vėjo. Panašiai yra ir su kitais vabzdžiais, o skruzdes ir vapsvas privilioti gali patys turistai, atsinešę saldžius vaisius ar užkandžius“, – redakcijai aiškino specialistas.

Anot vyro, natūraliai karkvabalių gyvenimo trukmė siekia šešias savaites, tačiau ji priklauso ir nuo oro sąlygų. Žmonėms, sako T.Ruginis, šie vabalai nekenksmingi – galbūt tik sukelia psichologinį diskomfortą dėl savo dydžio ir masiškumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

07:48
01:24
00:30

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt