Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Fabijoniškes vienijo bendruomenė

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors Fabijoniškių gyventojams surengtą koncertinę programą iš esmės pakoregavo įsigalėjęs šaltis, tačiau pakili šventinė nuotaika traukė žmones jaukiai bendrauti, grojant nuotaikingai muzikai, vaišintis kareiviška koše, arbata, ant laužo kepamomis dešrelėmis.

Trečiadienį visoje Lietuvoje buvo minima Nepriklausomybės akto pasirašymo diena. Šios dienos minėjimą aptemdė žinia, kad Lietuva neteko vieno žymiausių literatūros klasikų Justino Marcinkevičiaus. Keistas sutapimas, kad jis, kaip ir Nepriklausomybės aktą pasirašęs Jonas Basanavičius, mirė vasario 16-ąją.  Fabijoniškių bendruomenės asociacijos pirmininkui Alvarui Bacevičiui iškilmingą minėjimą teko pradėti tylos minute.

Stovint veidu į publiką, iš tiesų įspūdingai atrodė pilnutėlė aikštė šalia A.Kulviečio vidurinės mokyklos. Vasario 16-oji – tai diena, kuri suteikė mums viltį, tikėjimą ir drąsą, kuri mums davė Tėvynę, davė mus pačius. Ši data kiekvienai kartai turėjo kitokią prasmę. Po mažą gabalėlį, kas lietuviška dėliojo, Jonas Basanavičius, Vincas Kudirka, visa Lietuvos inteligentija,  mums nežinomi žmonės...

Šventėje bendrystės simboliu tapo laužai, kuriuos, Fabijoniškių bendruomenės asociacijos pirmininkas teatralizuotai įžiebti pakvietė svečius: Seimo narį Juozą Oleką, Vilniaus miesto administracijos direktorių Vytautą Milėną, Fabijoniškių seniūną Joną Novikevičių, Šeškinės ir Žirmūnų bendruomenių pirmininkus bei visus norinčius kibirkštimi įžiebti šilumą ir šviesą.

Vasario 16-osios proga Fabijoniškių gyventojų pasveikinti atvyko ir kandidatai į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą: Egidijus Gaidamavičius, Danutė Šukelienė, Gražina Lygnugarienė, Andrius Osadčis, Algirdas Šešelgis. Jie pasveikino gyventojus su švente bei trumpai prisistatė. Gyventojai galėjo artimiau susipažinti ir pabendrauti su kandidatais neformalioje aplinkoje, šildydamiesi prie laužų. Nors šventės ir kalbos – greitai praeinantys dalykai, tačiau išauš kita diena su savo darbais, su neišspręstomis problemomis. Jeigu į ją mes eisime tvirtai pasiryžę dirbti, aukotis, kad ne vien man būtų gera, bet ir kitiems, tuomet mūsų gyvenimas įgaus naują spalvą, kuri dovanos visiems mums gerovę ir nebevilios mūsų vaikų svetur, o skatins juos gyventi ir dirbti čia, Tėvynėje.

Nors koncertinę programą iš esmės pakoregavo įsigalėjęs šaltis, tačiau pakili šventinė nuotaika traukė žmones jaukiai bendrauti, grojant nuotaikingai muzikai, vaišintis kareiviška koše, arbata, ant laužo kepamomis dešrelėmis.

Fabijoniškių bendruomenės asociacijos pirmininko Alvaro Bacevičiaus suburta bendruomenė nuo pirmos savo veiklos dienos savo darbais stengiasi pažadinti žmonių sąmoningumą, į bendruomeninę veiklą įtraukti kuo daugiau žmonių ir kartu stiprinti tautos šaknis su dabartimi. Malonu stengtis ir dirbti visuomenės labui, kada sulauki palaikymo iš vietos valdžios. Fabijoniškės gali didžiuotis savo seniūnu Jonu Novikevičiumi, kuris entuziastingai palaiko visas iniciatyvas ir deda pastangas, kad kiekviena iškilusi problema būtų išspręsta.  Toks bendruomenes ir valdžios bendradarbiavimas turi tapti siekiamybe. Juk bendruomenės negalima sulipdyti dirbtinai. Ją sudaro žmonės, kuriuos sieja glaudūs praeities, dabarties ir ateities ryšiai. Visa tai leidžia žmogui pajausti savo vertę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Bendruomenė
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt