Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Litexpo įvyko kasmetinė paroda – „Mokymasis.Studijos.Karjera“

Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario 3-5 dienomis Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose vyko kasmetinė paroda „Mokslas. Studijos. Karjera“.

Vasario 3-5 dienomis Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose vyko kasmetinė paroda „Mokslas. Studijos. Karjera“. Tai puiki galimybė abiturientams susipažinti ne tik su Lietuvos universitetų, kolegijų, profesinio mokymo mokyklų reikalavimais, bet ir su užsienio šalių mokymosi įstaigomis.

Tai jau 9-oji tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda nuo 2003 metų. „Mokymasis. Studijos. Karjera“ – didžiausia šios tematikos paroda Baltijos šalyse ir viena iš populiariausių Lietuvos parodų, kuri kasmet patenka į lankomiausių parodų trejetuką. Žinių parodoje dalyvavo net 110 mokslo įstaigų iš 15 užsienio šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Airijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Kanados, Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Šveicarijos, Vokietijos.

Parodos lankytojai taip pat galėjo dalyvauti loterijoje, kurioje buvo galima laimėti keliones po Danijos aukštąsias mokyklas.

Svarbiausias parodos keliamas klausimas buvo: –  „Kaip suprasti kuo noriu būti?“.

Parodoje buvo galima pabendrauti su geriausiais Lietuvos universitetų atstovais: Vilniaus, Kauno technologijų, Šiaulių, Klaipėdos, ISM, Vytauto Didžiojo bei  Lietuvos sveikatos ir mokslų, Lietuvos muzikos ir teatro. Taip pat dalyvavo itin garsūs ir Lietuvos studentų mėgiami užsienio universitetai: Birmingham‘o, Essex‘o, Rigos-Stoholmo ekonomikos mokykla, Estijos Tartu universitetas, Maskvos universitetas.

Taip pat įdomu buvo sužinoti, kur šių metų abiturientai žada studijuoti ar rinksis Lietuvos universitetus, ar užsienio. Viena iš parodoje dalyvavusių kauniečių – Milda – sakė, jog didžiausią dėmesį skyrė Didžiosios Britanijos universitetams. Nors Lietuvoje morališkai ir finansiškai būtų priimtiniau studijuoti, tačiau abiturientė mano, jog baigus užsienio universitetą, susirasti darbą pagal turimą diplomą būtų lengviau. Milda nusprendė studijuoti pedagogiką, todėl didžiausią dėmesį patraukė Vilniaus pedagoginis univeristetas ir Birmingham‘o.  Ji taip pat negailėjo gražių žodžių parodos oraganizatoriams: „Radau viską, ko reikėjo. Sužinojau studijų kainas, kokius egzaminus turėčiau laikyti.“

Šiemet, kad mokinys gautų brandos atestatą pakaks išlaikyti du egzaminus. Tačiau stojant į aukštąsias mokyklas bus reikalaujama mažiausiai 3 valstybinių egzaminų rezultatų. Vienintelis privalomasis egzaminas lieka lietuvių kalba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt