Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 10d. 11:57

„Liūdni Slibinai“ sugrįžta į Klaipėdą (video)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Nuolat Tėvynės kėlimu besirūpinantys „Liūdni Slibinai“ sugrįžta į Klaipėdą.

Nuolat Tėvynės kėlimu besirūpinantys „Liūdni Slibinai“ sugrįžta į Klaipėdą. Kovo 11 dieną, 20 val. „Švyturio menų doke“ muzikuojančių aktorių koletyvas neatsitiktinai atliks vis dar tautą raginančią, tačiau aiškiai atnaujintą savo programą.

Grupės „smegenys“ Vaidas Kublinskas teigia, jog „kaip ir upė visada kitokia, nors ir ta pati, taip ir tūlas žmogus – tuo pačiu vardu, bet vis kitoks“. Tad ir „Liūdni slibinai“ kam pažįstami iš už širdies griebiančių „Ralio“, kam iš subtilios ir teisingos (auto)ironijos, o kam nepažįstami – vienu ar kitu atveju, jie tokie patys kaip visada ir kaip visada kitokie.

Pernai atšventę dviejų metų sukaktį ir išleidę albumą, vardu „Albumas, Raginantis Tautą“, „Liūdni Slibinai“ klausytojams yra paruošę atnaujintą programą. Vis dar kabutėse save pristatanti grupė nespėjusius susipažinti su naujų dainų arsenalu kviečia tai atlikti kovo 11 d. „Švyturio menų doke“, kur pademonstruos, ar teisybę sakė Rasius Alijevas, rašydamas, jog „<...>svarbiausias (šeštasis) elementas yra humoras. Va čia slibinai lenkia visus dviem uodegom. Sceninės ir muzikinės tekstų interpretacijos – nepriekaištingos. <...> „Liūdni slibinai“ yra žanro lyderiai, ir tai yra tik pradžia. Saugokitės ir liūdėkit, slibinai ateina“.

Liūdni slibinai – tai trys dainuojantys ir muzikuojantys aktoriai, kurie vaizdinės ir teatrinės raiškos priemonėmis bando pademonstruoti atsakymą į klausimą, kaip nuliūdinti lietuvį. „Liūdni Slibinai“ nėra eilinė Lietuvoje raudančių jaunuolių grupė – tai muzikinė „grupė“, kurios nariai dar nepažįsta natų. Kai natos bus pažintos, tobulėti nebebus kur. „Liūdni Slibinai“ jau seniai peržengė dainuojamosios poezijos žanro ribas, nukulniuodami radikalaus „pirim piririm“ žanro link. Tekstus jauniesiems aktoriams-muzikantams-šokėjams-komikams-dainininkams rašo tokie žymūs poetai kaip Henrikas Radauskas, Šarūnas Banevičius, Sigitas Parulskis, Kestutis Plankas, Juozas Erlickas ir daugybė kitų.

Muzikuojančių aktorių kolektyvas – anaiptol ne šventa trejybė, turinti šventą tikslą – savo liūdnomis dainomis ir plikomis širdimis raginti kožną lietuvį atsisakyti lengvabūdiškumo ir gyvenimo džiaugsmo. Klavišų, stygų bei visokių barškančių daiktų pagalba tyla virsta muzika, o žodis tampa kūnu: kartais filosofiškai sustabarėjusiu, kartais moteriškai lanksčiu, kartais mažo ūgio. Reikalui esant šie trys veikėjai pasitelkia pagalbon porą profesionalių muzikantų – Būgnininką ir Žmogų, grojantį viršininku.

Klaipėdoje, o net ir „Švyturio menų doke“ kartą pabuvoję slibinai vis dar pamena raginę Tautą po paveikslėliu virš scenos – tiesiog „G“LS plakatas – graži jauna moteris, stiprus ir tvirtas vyras bei vaikiškai rubuilis mažylis tarp jų. Jaunieji aktoriai teatrališkai ir jaunatviškai imasi kilnaus tikslo pakelti Tėvynę. Pakelti ne bet kaip, o patriotiškomis dainomis apie jauną-ir-seną-lietuvius, juoda-humor-edukacinėmis godomis, skatinančiomis mylėti gyvūnus, nežaisti su degtukais, atjausti artimą savo, o jei jau pasikorei – pats kaltas.

Nepaisant ironiško požiūrio į mirtį, kaip teigia pačios Klaipėdos spauda, „<...> tai yra išskirtinai gyvas kolektyvas. Ir visą savo slibinišką jėgą jie parodo tik scenoje. Slibinų koncertai yra tikri spektakliai. Su savo dramaturgija, personažais, santykiais, mizanscenomis (ką reiškia vien Dominyko rūpintojėlis su tambūrinu ant galvos arba feno vėjo plaikstomais plaukais beribiais toliais sklendžianti Aistė), etiudais, dialogais, monologais, judesiu etc.“

Grupės „Liūdni Slibinai“ koncertas – „Patrioto šauksmas“ Švyturio menų doke vyks kovo 11 d., 20 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt