Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LSMU Kaune atidarė unikalų atviros prieigos centrą (FOTOREPORTAŽAS)

Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 25 d. adresu Eivenių g. 4, Kaune šalia Kauno klinikų miestelio, duris iškilmingai atvėrė visiškai naujas Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras. Šį atviros...

Kovo 25 d. adresu Eivenių g. 4, Kaune šalia Kauno klinikų miestelio, duris iškilmingai atvėrė visiškai naujas Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras. Šį atviros prieigos centrą sukūrė Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), vykdydamas integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Santaka“ programą. Šią programą taip pat įgyvendina LSMU partneriai – Kauno technologijos universitetas (KTU) bei Lietuvos energetikos institutas (LEI).

Bendromis Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis finansuojamas projektas suteikė unikalią galimybę LSMU po vienu stogu sujungti kompetencijas bei dirbti įvairioms Lietuvos ir užsienio mokslininkų grupėms. Pastarosios čia vykdys fundamentinius ir taikomuosius mokslo tyrimus, verslo ir viešojo sektoriaus užsakymus.

Iškilmingo atidarymo metu LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas pabrėžė projekto reikšmę ne tik universitetui ar Kauno miestui. „Projektas reikšmingas valstybės mastu ir turime padėkoti visiems, padėjusiems jam tapti tikrove. Mums labai svarbi studijų-mokslo-verslo sinergija, užsienyje investicijos į farmacijos sektorių yra didžiulės. Visi suprantame, kad tokios investicijos svarbios ne tik Lietuvos aukštajam mokslui, bet ir socialinei aplinkai, jaunimo pažangai“, kalbėjo prof. R. Žaliūnas.

Naujojo pastato plotas yra 11 tūkst. kv. m., projekto biudžetas – 53 mln. litų, iš kurių rangai skirta 29,5 mln., mokslinei įrangai – 14,7 mln., baldams – 7 mln. ir kitoms išlaidoms – 1,8 mln. Pastato projekto autorės architektės Gražina Janulytė-Bernotienė ir Guoda Zykuvienė.

LSMU informacija

Linos Pankratjevaitės nuotr.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt