Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lyderystės akademijos“ absolventui − 30 000 litų vertės stipendija

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Ar norint būti lyderiu pakanka būti aktyviu įvairiose srityse, įžvalgiu, smalsiu, nebijančiu rizikuoti žmogumi, o gal savyje reikia ugdyti ir pluoštą kitokių savybių? Į šiuos klausimus atsakymus turi kelios dešimtys vyresniųjų klasių moksleivių iš šešiolikos sostinės vidurinių mokyklų bei gimnazijų.

Ar norint būti lyderiu pakanka būti aktyviu įvairiose srityse, įžvalgiu, smalsiu, nebijančiu rizikuoti žmogumi, o gal savyje reikia ugdyti ir pluoštą kitokių savybių? Į šiuos klausimus atsakymus turi kelios dešimtys vyresniųjų klasių moksleivių iš šešiolikos sostinės vidurinių mokyklų bei gimnazijų. Šiemet jie baigė „Lyderystės akademiją", kurios steigėjai – Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla (VU TVM), Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI), Vilniaus privati gimnazija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

„Lankėme įvairius teorinius ir praktinius, specialiai mums suorganizuotus užsiėmimus, kuriuos vedė kompetentingi dėstytojai, savo srities specialistai. Šis projektas man tik dar kartelį patvirtino, jog norint sėkmingai žingsniuoti pasirinktu profesiniu bei asmeniniu keliu, būtina turėti aiškių tikslų ir jų siekti. Profesines svajones paversti realybe nėra sudėtinga - tam reikia tik didžiulio noro, įvairių žinių ir kompetencijų, taip pat suvokimo, kad mokymasis yra nenutrūkstantis dalykas, kuris privalo tęstis netgi ir baigus mokyklą ar universitetą", – kalbėjo Lyderystės akademijos absolventas, Senvagės vidurinės mokyklos abiturientas Lukas Dubovičius ir pridūrė, kad projektas jam atvėrė platesnį langą į pasaulį. L. Dubovičiui buvo įteikta vardinė 30 tūkst. litų stipendija pasirinktoms studijoms Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje.

Vieno iš „Lyderystės akademijos" steigėjų, VU TVM direktoriaus Juliaus Niedvaro teigimu, nepaprastai džiugu prisidėti prie projekto, kuris suburia itin gabius moksleivius. O dar džiugiau yra stebėti kaip ši akademija kiekvienais metais auga, stiprėja. Tai rodo didėjančios moksleivių gretos.

„Lyderių reikia visose srityse: politikoje, moksle, sporte, versle. Nesvarbu, kokį profesinį kelią pasirinktų šie drąsūs, talentingi, iniciatyvūs ir kūrybingi jaunuoliai – tikimės, kad akademijoje įgytos žinios bei įgūdžiai ateityje jiems tikrai pravers", – kalbėjo VU TVM direktorius Julius Niedvaras.

Vyresniųjų klasių moksleiviams skirta Lyderystės akademija išleido jau antrąją absolventų laidą. Visą pusmetį šeštadieniais mokiniai dalyvavo įvairiose teorinėse ir praktinėse paskaitose, kurias vedė kompetentingi dėstytojai bei verslininkai, savo srities specialistai. Jaunuoliams taip pat buvo organizuojama specialių diskusijų šaliai aktualiomis temomis, ekskursijų į sėkmingai veikiančias įmones, bendroves. Norintys studijuoti Lyderystės akademijoje, turėjo parašyti motyvacinį laišką ir rašinį „Kova prieš patyčias mano klasėje. Problemos sprendimas lyderio akimis".

Anot jos steigėjų, Lyderystės akademijos tikslas – skatinti ir padėti moksleiviams tapti moraliais ir atsakingais lyderiais savo mokyklose, bendruomenėse ir tolesniame gyvenime, ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis, suteikti teorinių ir praktinių žinių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt