Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažėja bedarbių su aukštuoju išsilavinimu skaičius

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos darbo biržos 2011 m. liepos pradžios duomenimis, mūsų šalyje šiuo metu yra registruota 227,6 tūkst. bedarbių. Iš jų 25,3 tūkst. turi aukštąjį išsilavinimą. Pirmąjį šių metų ketvirtų tokių buvo 29,1 tūkst. Anot personalo paieška užsiimančių įmonių atstovų, mažėjantis bedarbių su aukštuoju išsilavinimu procentas - tai ženklas, kad darbo rinka pamažu atsigauna.

Lietuvos darbo biržos 2011 m. liepos pradžios duomenimis, mūsų šalyje šiuo metu yra registruota 227,6 tūkst. bedarbių. Iš jų 25,3 tūkst. turi aukštąjį išsilavinimą. Pirmąjį šių metų ketvirtų tokių buvo 29,1 tūkst. Anot personalo paieška užsiimančių įmonių atstovų, mažėjantis bedarbių su aukštuoju išsilavinimu procentas - tai ženklas, kad darbo rinka pamažu atsigauna. Įmonės tampa aktyvesnės, dėl vis konkurencingesnės aplinkos susiduria su daugybe įvairiausių iššūkių, uždavinių bei problemų, kurias sprendžiant lemiamu pranašumu tampa inovacijos ir intelektinio turto vadyba.

„Ieškant naujų darbuotojų, pirmenybė yra teikiama turintiems kokybiškų žinių bagažą. Kokybiškomis žiniomis įvardinčiau tas, kurios yra grįstos ne vien sausa teorija, bet ir praktine informacija bei įgūdžiais", - tvirtino vadovų paieškos ir personalo atrankos kompanijos „Search Group Vilnius" vadovas Šarūnas Dyburis. Anot jo, jei pažvelgtume kelerius metus atgal, ne vienas prisimintume tiek tarp valdžios vyrų, tiek pačioje visuomenėje kilusias diskusijas, jog daugelis mokslo institucijų infrastruktūrų, studijų programų yra morališkai pasenusios ir neatitinka rinkos poreikių. Mokslinių tyrimų tematika dažnai būna atitolusi nuo realybės, jų rezultatai - menkai naudingi, o kartais ir visai netinkami verslui. Dėl to nemažai ką tik universitetus ar kitas mokymo įstaigas baigusių jaunuolių neranda darbo pagal specialybę, studijų metu jų įgytos žinios nekuria jokios pridėtinės vertės. Pastaruoju metu situacija keičiasi ir tuo reikia džiaugtis. „Mokslas ir verslas vis labiau stengiasi į priekį žengti koja kojon. Mokslo buvimas greta verslo leidžia mokymo institucijoms pajusti, kokių žinių reikia studentams, kad šie baigę studijas nevarstytų darbo biržos durų ir greičiau galėtų integruotis į darbo rinką. Verslininkai, tapę lygiagrečiais mokslinių tyrimų partneriais, pagerina inovacinius gebėjimus, „užsiaugina" būsimus darbuotojus, vadovus", - kalbėjo Š. Dyburis.

„Search Group Vilnius" vadovo teigimu, viena labiausiai į darbo rinkos poreikius atsižvelgiančių mokslo institucijų - tai Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla (VU TVM). Ši mokymo įstaiga jau kuris laikas atidžiai stebi situaciją darbo rinkoje, analizuoja, kokių specialistų įmonėms trūksta šiuo metu, prognozuoja, kokių reikės ateityje, todėl gali didžiuotis ir vienu mažiausių bedarbių skaičių tarp savo absolventų. Lietuvos darbo biržos liepos pradžios duomenimis, tik 0,2 procentai visų šiuo metu nedirbančių žmonių su aukštuoju išsilavinimu yra baigę studijas VU TVM.

„Nuo pat įsikūrimo stengiamės skatinti inovatyvumą, pažangą, mokslo, verslo ir studijų darną. Stengiamės būti kuo arčiau verslo, leisti studentams pajusti, kuo iš tiesų šiandien gyvena įmonės. Studentus nuo pat pirmų dienų universitete skatiname kryptingai planuoti karjerą. Organizuojame jiems susitikimus su potencialiais darbdaviais, padedame kryptingai planuoti karjerą nuo pirmų studijų metų, tinkamai pasirinkti praktikų vietas. Tai jaunuoliams padeda lengviau įsitvirtinti darbo rinkoje ", - teigė VU TVM direktoriaus pavaduotoja studijoms ir tarptautiniams ryšiams Diana Ilevičienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt