Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažoji Japonija apsigyveno Vilniaus mokytojų namuose (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Vilniaus mokytojų namuose buvo pristatyta vaikų piešinių paroda „Margas pasaulis / JAPONIJA“.

 

Ketvirtadienį Vilniaus mokytojų namuose buvo pristatyta vaikų piešinių paroda „Margas pasaulis / JAPONIJA“.

Tai bendras Lietuvos ir Japonijos ambasados projektas, skatinantis vystyti mokinių mainų programas, bendradarbiauti. Projektas vykdomas jau antrus metus ir pritraukia vis daugiau žmonių, kurie nori prisidėti prie šios veiklos.

Parodos metu buvo eksponuojamas kelių metrų piešinys, kurį nutapė Lietuvos ir Japonijos jaunimas. Taip pat buvo parodytas trumpas filmas apie Japonijos kultūrą ir papročius. Kiekvienas apsilankęs, prieš išeidamas turėjo įvykdyti vieną paprastą užduotį – išlankstyti origami gervę. Gervė – taikos ir rūpinimosi simbolis. Legenda byloja, jog išlanksčius 1000 gervių išsipildys noras. Beveik visi kibo į darbą, tik kai kurie tėvai buvo drovūs ir nesiryžo paimti lapo į rankas. Jie mieliau stebėjo savo atžalas, kurie spalvotą lapą paversdavo įmantriu kūriniu. Pirmi bandymai nebuvo itin kokybiški, tačiau po kelių bandymų, gervių gretos didėjo. Žalios, raudonos, baltos, violetinės... Kokių tik nebuvo. Visos jos bus pakabintos parodos salėje ir papuoš ekspoziciją. Tūkstančio gervių neišlankstėme, tam tiesiog pritrūko popieriaus, tačiau parodos salę papildėme naujomis spalvomis.  Spalvų paletė šildė visų atėjusių širdis ir leido patiems prisidėti prie grožio kūrimo.

Vaikų piešiniai dvelkė kūrybingumu ir atsidavimu siekti tikslo – piešti, tai ką jaučiame ir matome. Ir visai nesvarbu – ar lietuvio, ar japono – visi piešiniai puikiai atskleidė temą ir įrodė, jog nėra jokio skirtumo, kokios tautybės esi – juk akys mato taip pat.

Belieka palinkėti, kad šis rengiamas projektas pritrauktų dar daugiau aktyvių žmonių, kurie mielai prisidėtų prie vykdomo projekto ir dar labiau išplėstų jo ribas.

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija

(Vilniaus mokytojų namuose)

Vilniaus g. 39/6

Paroda veikia spalio 29d. – lapkričio 29

 
VIDEO: How to Fold an Origami Swan
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt