Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Medikų paaiškinimas po gimdyvės Mildos skundo: kam turi ruoštis nėštukės

Kūdikio besilaukianti moteris
123RF.com iliustr. / Kūdikio besilaukianti moteris
Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmajame Lietuvos skaitytojų naujienų portale Įkrauk.lt publikuota gimdyvės Mildos istorija nepaliko abejingų. Jauna moteris apie savo pirmą gimdymą rašė labai jausmingai: tai, kas įvyko gimdykloje, norėčiau užmiršti visam gyvenimui. Milda skundėsi medikų priežiūra ir prieš gimdymą, ir gimdymo metu (nebuvo nuskausminimo, o teko kirpti tarpvietę). Ir jau gimus sūneliui moteris nesusikalbėjo su medikais dėl to, kaip reikėtų maitinti kūdikį.

Pirmajame Lietuvos skaitytojų naujienų portale Įkrauk.lt publikuota gimdyvės Mildos istorija nepaliko abejingų. Jauna moteris apie savo pirmą gimdymą rašė labai jausmingai: „tai, kas įvyko gimdykloje, norėčiau užmiršti visam gyvenimui“.

Savo istorija galite pasidalinti ikrauk@15min.lt.

Milda skundėsi medikų priežiūra ir prieš gimdymą, ir gimdymo metu (nebuvo nuskausminimo, o teko be nejautros kirpti tarpvietę). Ir, jau gimus sūneliui, moteris nesusikalbėjo su medikais dėl to, kaip reikėtų maitinti kūdikį. 

Milda savo istorijoje dalijosi patirtimi iš dviejų gydymo įstaigų: Kauno 2-osios klinikinės ligoninės ir Krikščioniškųjų gimdymo namų. Pirmosios gydymo įstaigos atstovų trumpą komentarą pateikėme prie Mildos skundo. Kiek plačiau situaciją sutiko pakomentuoti Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškųjų gimdymo namų vadovė gydytoja Rasa Babiliūtė.

Gydytoja: galbūt ši informacija bus naudinga būsimoms gimdyvėms

Pateikti komentarą apie bet kurios gimdyvės atvejį, be pačios gimdyvės sutikimo – draudžia Lietuvos Respublikos įstatymai.

Galime tik pakomentuoti straipsnyje pateiktus faktus plačiąja prasme. Viliamės, jog ši informacija bus naudinga ir būsimoms gimdyvėms, nes kuo daugiau moteris turi informacijos apie gimdymą, tuo labiau ji būna pasiruošusi šiam ypatingam momentui.

Publikacijoje teigiama, jog nuskausminamųjų vaistų buvo paprašyta „tik visai prieš gimdymą“. Efektyviai nuskausminti gimdymą galima tik atlikus epidūrinį nuskausminimą, kuris atliekamas pirmuoju gimdymo laikotarpiu (iš viso yra trys). Atlikti epidūrinį nuskausminimą visai prieš pat gimdymą yra per vėlu.

Tokio nuskausminimo efektas priklauso ir nuo individualių organizmo savybių, todėl kartais gimdyvei išlieka skausmo pojūtis.

Tokiu atveju gimdyvei galima suleisti nuskausminamuosius vaistus, kurie, deja, tik sušvelnina skausmą, o ne visiškai nuskausmina.

Prieš atliekant tarpvietės kirpimą, ji nuskausminama vietiškai suleidžiant medikamentus. Tokio nuskausminimo efektas priklauso ir nuo individualių organizmo savybių, todėl kartais gimdyvei išlieka skausmo pojūtis.

Kiekvieno gimdymo metu moteris netenka apie 300–400ml kraujo. Tai normalu. Jei kraujavimas gausesnis, skiriamas gydymas. Lengvesniais atvejais taikomas medikamentinis (prostaglandinų tabletės į tiesiąją žarną) gydymas. Sunkiais atvejais, esant gausiam kraujavimui, su nuskausminimu atliekamos ir akušerinės operacijos.

Skiriant medikamentinį gydymą prostaglandinais reikalinga užpildyti deklaraciją, kurią turi pasirašyti gimdyvė.

Pirmas dvi paras po gimimo naujagimiams fiziologiškai krenta svoris. Paprastai tai sudaro 7–8 proc. naujagimio gimimo svorio. Gimdymo namuose tokių atvejų, kai naujagimiui svoris nukristų daugiau nei 10 proc., mūsų turimais duomenimis – nėra buvę.

Visoms nėščioms ir pagimdžiusioms stengiamės akcentuoti maitinimo krūtimi naudą naujagimiui ir moteriai. Būsimos mamos per paskaitas yra mokomos, kaip reikėtų pasirengti natūraliam žindymui, naujagimio priežiūrai, kaip atlikti masažą kūdikiui.

Niekada nesmerkėme gimdyvių, kurios negali ar nenori pačios maitinti kūdikio – tai jų pasirinkimas, kurį mes gerbiame.

Niekada nesmerkėme gimdyvių, kurios negali ar nenori pačios maitinti kūdikio – tai jų pasirinkimas, kurį mes gerbiame.

Mokamose palatose pacientės paprastai būna su savo artimaisiais. Gydytojo vizitacija vyksta du kartus per dieną – ryte ir vakare. Kiekvienoje palatoje yra skubios pagalbos iškvietimo mygtukas, kuriuo, reikalui esant, iškviečiamas medicininis personalas.

Reaguodami į straipsnyje pateiktą informaciją patikrinsime visus telefonų įrenginius bei skubios pagalbos iškvietimo mygtukus. Jei bus rasta gedimų, skubiai juos pašalinsime.

Manome, kad aprašytoje situacijoje tikriausiai labiausiai pritrūko ne medikų pagalbos ar priežiūros, bet medicinos personalo ir gimdyvės tarpusavio susikalbėjimo ir supratingumo. Dėl to mums tikrai labai gaila.

Nuoširdžiai linkime sėkmės publikacijos autorei auginant pirmagimį.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt