Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moksleiviai Kauno miesto apylinkės teismą pamatė iš arti

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuspręsti, kokius mokslus studijuoti ir su kokia profesija sieti savo ateitį – nelengvas uždavinys jaunam, patirties neturinčiam moksleiviui, todėl Kauno miesto apylinkės teisme buvo suorganizuotas švietėjiškas renginys Kauno mokykloms.

Sakoma, kad laimingas žmogus yra tas, kuris noriai ryte eina į darbą, o pasibaigus darbo dienai, noriai grįžta namo. Nuspręsti, kokius mokslus studijuoti ir su kokia profesija sieti savo ateitį – nelengvas uždavinys jaunam, patirties neturinčiam moksleiviui, todėl Kauno miesto apylinkės teisme ir buvo nuspręsta suorganizuoti švietėjišką renginį Kauno mokykloms.

Per renginį, trukusį šiek tiek daugiau nei savaitę, teismą aplankė dešimtų–dvyliktų klasių mokiniai iš Kauno Jėzuitų, Jono Jablonskio, „Aušros“, Akademijos Ugnės Karvelio gimnazijų bei Ąžuolo katalikiškos  vidurinės mokyklos. Pažintis su teismu prasidėjo nuo trumpos ekskursijos po teismą:  parodytos posėdžių salės, laikinojo sulaikymo, archyvo patalpos. Mokiniai taip pat turėjo galimybę dalyvauti paskaitoje–diskusijoje, kurią vedė Kauno miesto apylinkės teismo pirmininkas Mindaugas Šimonis bei teisėja Žibutė Budžienė.

Kokia teismo misija ir konstitucinis statusas? Kokia teismo reikšmė teisinėje valstybėje? Kokia Lietuvos Respublikos teismų sistema? Kokia teisėjo darbo diena? Kokie reikalavimai keliami norint tapti teisėju? Su kokiais iššūkiais teisėjas susiduria savo darbe? Tai tik maža dalis klausimų, į kuriuos buvo atsakyta moksleiviams paskaitos–diskusijos metu.

„Dauguma atvykusių moksleivių yra gimę po Lietuvos Respublikos Konstitucijos priėmimo 1992 m. spalio 25 d., tačiau, manyčiau, kad tai nėra pakankamas pagrindas nežinoti, kad mūsų dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją priėmė pilietinė Lietuvių Tauta referendume, kuri konstitucijos preambulėje pabrėžė teisinės valstybės siekį. Tikriausiai informaciją apie teisę, teismus, jų kompetenciją, konstitucines vertybes turi skleisti ne tik švietimo institucijos, bet ir teismai, ir taip bent šiek tiek prisidėti prie pilietiškumo ugdymo“, – savo mintimis po paskaitos–diskusijos dalijosi Kauno miesto apylinkės teismo pirmininkas Mindaugas Šimonis.

Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Žibutė Budžienė džiaugėsi, kad organizuotas renginys sulaukė tokio moksleivių susidomėjimo: „Šiandieninė situacija teismams tikrai nėra lengva, todėl sveikintina, kad teismuose organizuojamos atvirų durų dienos. Manau, kad susitikimai buvo naudingi tiek moksleiviams, tiek mums. Tikiuosi, kad šie gabūs ir talentingi vaikai, besidomintys teise ir teisininko karjera, susidarys teisingą nuomonę apie teismą ir teisėjo profesiją. Galbūt dalis jų ateityje pakeis ir mus, todėl mums labai svarbu prisidėti prie moksleivių lavinimo, jų teisinės sąmonės formavimo. Džiaugiuosi, kad ši akcija sulaukė didžiulio moksleivių susidomėjimo ir, tikiuosi, jog tai bus pagrindas naujiems projektams“.

Vakar teismą aplankė paskutinieji mokiniai iš penkių kviestų mokyklų, bet į jaunąją visuomenės dalį nukreiptą akciją planuojama rengti kiekvienais metais ir į teismą pakviesti vis naujų mokyklų moksleivius, kurie savo ateitį sieja su teisės studijomis bei teisininko profesija. „Įsitikinau, kad tokios pažintinės savaitės, kuriose pristatoma teisinė ir teismų sistema, šiek tiek praveriamas teismo paslapties šydas teise besidomintiems moksleiviams yra vertingos ir moksleiviams tuo pačiu palengvinama pasirinkti universitetinių studijų kryptį. Tiems, kurie savo ateities nežada sieti su teise, tokia pažintis turėtų būti naudinga skatinant šių jaunų žmonių pasitikėjimą teisingumo rūmais, kurio pagrindinė misija - vykdyti teisingumą, o ne būti represine institucija. Džiaugiuosi, kad po apsilankymo teisme mokiniai sugrįžta: stebi teismo posėdžius, domisi bylų nagrinėjamo procesais ir pamato viską gyvai“, – po renginio sakė pirmininkas M. Šimonis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt