15min be reklamos
2011 08 24

Mokslininkai teigia: Augaliniai steroliai padeda išvengti širdies ligų ir padidėjusio cholesterolio

„Reguliarus augalinių sterolių vartojimas gali apsaugoti nuo širdies ligų bei pagerinti gyvenimo kokybę", - teigiama Amerikos Širdies asociacijos sveikos mitybos rekomendacijose.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka
Temos: 1 Cholesterolis

„Reguliarus augalinių sterolių vartojimas gali apsaugoti nuo širdies ligų bei pagerinti gyvenimo kokybę", - teigiama Amerikos Širdies asociacijos sveikos mitybos rekomendacijose. Pastaraisiais metais Amerikos ir Europos šalių mokslinėse laboratorijose atlikti gausūs tyrimai rodo, kad vartojant 2000-2500 mg augalinių sterolių per parą, cholesterolio kiekis gali sumažėti 6 -15 procentų ir taip sumažinti širdies bei kraujotakos sistemos susirgimų riziką.

Paprastai per parą su maistu žmogus apytiksliai gauna apie 175-200 mg sterolių. Civilizacijos sąlygotas gyvenimo būdas, t.y. mažai judėjimo, daug sėdimo darbo, buvimo uždarose patalpose, prasti mitybos įpročiai - vartojama daug perdirbto maisto, riebių pusfabrikačių, greito maisto, kuriame dažnai yra daug paslėptų riebalų, per mažai skaidulinių medžiagų maiste - visa tai ir lemia bendrą tendenciją - cholesterolio kiekio didėjimą kraujyje.

Augaliniai steroliai ir stanoliai gali padėti palaikyti normalų cholesterolio kiekį kraujyje bei širdies ir kraujagyslių sistemos funkciją. Žarnyne jie konkuruoja su cholesteroliu dėl absorbcijos, tuo būdu sumažina cholesterolio pasisavinimą net iki 50 procentų.

Augaliniai steroliai ir stanoliai savo struktūra labai panašūs į cholesterolį, kuris pats iš esmės yra gyvulinis sterolis. Todėl, kai augaliniai steroliai kartu su maistu patenka į žarnyną, jie tiesiog užima tas jungtis, per kurias iš žarnyno į kraują pasisavinamas cholesterolis ir tokiu būdu blokuoja MTL cholesterolio pasisavinimą.

Augalinių sterolių nedideliais kiekiais yra vaisiuose, daržovėse, riešutuose, įvairiose sėklose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt