Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokyklos stojo į kovą su paauglių smurtu bei patyčiomis (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo mėnesį visose Lietuvos mokyklose buvo skelbiama akcija „Savaitė be patyčių‘‘. Kauno Rokų vidurinė mokykla taip pat prisidėjo prie jos ir nustebino savo renginių gausa.

Pavasaris jau tuksena į langus. Saulė vis dažniau šypsosi kauniečiams. Nors oras dar apgaulingas, tačiau ilgėjančios dienos ir šiluma ne tik praskaidrina nuotaiką, bet ir įkvepia naujiems darbams. Štai įpusėjus kovui visose Lietuvos mokyklose buvo skelbiama akcija „Savaitė be patyčių‘‘. Kauno Rokų vidurinė mokykla taip pat prisidėjo prie jos ir nustebino savo renginių gausa.

Jau pirmąjį akcijos rytą nepatingėjusios atsikelti mokinių seniūnų tarybos narės visiems atskubėjusiems dalijo simbolines akcijos emblemas, ragino visada išlikti draugiškais bei nepasiduoti smurto ir patyčių bangai.

Pradinukai į dangų leido balionus su laiškeliais, kuriuose užrašė visas savo nuoskaudas. Mažieji drąsiai žvelgė dangun ir tikėjosi, jog kadaise patirtos patyčios daugiau niekada nebesugrįš jų klasėn. Manau, to paties tikėjosi ir mokytojai bei visa mokykla. Tai pat jauniausieji nepamiršo, kad svarbiausia yra šypsotis ir dovanoti kiekvienam gerą nuotaiką. Jų sudėliota gyvoji šypsenėlė, rodos, praskaidrino vėjuotą bei žvarbią dieną.

Vyresnių mokinių fantazijas skatino įdomi kūrybinė užduotis. Atsisakius jau seniai įgrisusių plakatų. Šiais metais Rokų vidurinėje vyko gražiausios skrajutės rinkimai. Kiekviena klasė turėjo padaryti lankstinuką, kuris atspindėtų patyčių žalą, jų paplitimą mokykloje, klasėse. Darbų gausa stebino. Vieni į pagalbą pasitelkė kompiuterius, kiti darbus iliustravo ranka. Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o geriausieji – saldžiomis dovanėlėmis.

Tačiau tikriausiai įsimintiniausias buvo susitikimas su žymiu teatro ir televizijos aktoriumi Giedriumi Savicku. Gausus būrys susirinkusiųjų laukė pasimatymo su dažniai žydrajame ekrane šmėžuojančiu žmogumi, o ir pats aktorius noriai bendravo su mokiniais. Susitikime kovos su patyčiomis proga G.Savickas pasakojo apie smurto žalą. Aktorius pabrėžė, jog nesistengia pamokslauti ir mokyti besiklausiančios auditorijos, bet davė keletą įsimintinų pavyzdžių iš savo vaikystės. Aktoriaus teigimu, tie, kurie naudoja fizinį arba psichologinį smurtą prieš kitą, negali užaugti visavertėmis asmenybėmis.

Štai taip prabėgo savaitė, kurios metu buvo kalbama apie tai, jog tik draugiškas gyvenimas gali atnešti džiaugsmo. Jos metu mokiniai ne tik praskaidrino savo gyvenimą mokykloje, bet ir padarė nemažai siekiant to, jog visos klasės būtų darnios ir vieningos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt