Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mūsų šiukšlės, maistas ir gyvenimas. Aš esu dėl tavęs!

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Žinau viską“ reporterė Sandra pabandys įrodyti, kad savanoris – nėra laiką švaistantis kvailys, priešingai – jis atneša naudą valstybei, o kartu ir tau.

„Žinau viską“ reporterė Sandra Dijokaitė

Pakankamai dažnai išgirstu klausimą – kodėl? Kodėl aš savanoriauju? Kodėl aukoju savo laiką tiems dalykams, kuriems „neapsimoka“? Tiesą pasakius, manau, netgi per dažnai. Jei reikėtų atlikti tyrimą, 8 žmonės iš 10 išgirdę, jog savanoriauju, užduotų vieną iš šių klausimų.

Tu vienas iš tų žmonių? Ką gi, pabandysiu tau įrodyti, kad savanoris – nėra laiką švaistantis kvailys, priešingai – jis atneša naudą valstybei, o kartu ir tau.

Pajudink raumenis. „Darom“ Vos tik pasigirdo pirmieji akcijos „Darom“ garsai, susižavėjau šia idėja. Juk tai puiki mintis susipažinti su tavo bendruomenėje gyvenančiais žmonėmis (kartais netgi kaimynų nepažįstame), pagražinti savo aplinką, kurioje gyveni, ir pajudinti savo kaulus, jau sustingusius nuo sėdėjimo prie televizoriaus ar kompiuterio. Geriausia yra tai, kad niekas neskaičiuoja, kiek šiukšlių maišų tu pririnksi, niekas nestebės, ar renki kiekvieną šiukšlę (nes tai – tavo sąžinės reikalas), o jei nepajėgsi pakelti keisto radinio, išmesto ne vietoje (kartais tai būna netgi seni televizoriai ar skalbimo mašinos), pamatysi, kokia vis dėlto tavo bendruomenė yra solidari ir, kai nori – ji gali būti vienas didelis ir stiprus kumštis. Ir visgi, kokia nauda iš to valstybei? Dėl savanorių atliekamos veiklos ji tampa švaresnė, jaukesnė ir jai nereikia išleisti nė cento.

Pasirūpink silpnesniu. Maisto bankas Ar teko kada jausti alkį ir sukti galvą dėl to, kaip reikės pamaitinti šeimą? Tikriausiai daugeliui iš mūsų neteko, tačiau yra daugybė žmonių, kuriems reikia pagalbos, netgi atrodytų tokiam paprastam dalykui kaip maistas. Maisto banko savanoriai kaip ir kiti savanoriaujantys žmonės negauna jokio materialinio atlygio. Priešingai, jie netgi patys investuoja daug laiko ir jėgų, prisideda maisto produktais. Valstybei nauda ta, kad jos piliečiai vis labiau rūpinasi vieni kitais, padeda ir užjaučia silpnesnius už save. Alkstantys yra pamaitinti, o svarbiausia, kad žmonių širdys gerėja, jie suvokia dalinimosi reikšmę ir svarbą.

Mylėk savo ir kitų gyvenimą. Donorystė

Daugelis žmonių apie donorystę susimąsto tik tada, kai juos užklumpa bėda ir patiems prireikia pagalbos. Man pagalbos neprireikė, neprireikė jos netgi mano artimam žmogui, tačiau aš savo noru duodu kraujo, nes lašelis jo gali išgelbėti žmogų, gali padėti kitam atsikelti iš lovos ir toliau eiti gyvenimo keliu. Paaukotas kraujo lašelis nieko neatima iš donoro, tačiau duoda tiek daug aplink esantiems.

Yra ir kita, ne mažiau svarbi donorystės rūšis – kaulų čiulpų donorystė. Šis savanorystės gestas gali ne tik padėti žmogui atsikelti iš lovos, jis gali dovanoti žmogui naują gyvenimą. Ar žinai, kiek yra laukiančių tokio gesto? Ar esi tikras, kad rytoj pats neatsistosi į eilę? Nė vienas nesame tikras, tad negalvokime apie principą: „aš – tau, tu – man“. Geriau padėkim kitam be jokio tikslo, nes tai, ką gausime padovanoję gyvenimą kitam – neįkainojama. Aš kasdien laukiu, kada galėsiu tokią dovaną padovanoti.

Šių pavyzdžių sąrašas yra tęstinis ir begalinis. Savanoriai, geros valios žmonės ir tie, kuriems rūpi kiti, kurie nėra abejingi, kai dega kaimyno tvartas, visi neša didžiulę, nepamatuojamą naudą tau, šalia tavęs esančiam ir visai Lietuvai. Ar vis dar manai, kad savanoris – neturintis ką veikti kvailys?

„Žinau viską“ jaunieji žurnalistai yra jaunimo informacijos tinklo Eurodesk Lietuva ir ES programos „Veiklus jaunimas“ vykdoma iniciatyva. Eurodesk pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Programa „Veiklus jaunimas“ suteikia jauniems žmonėms neformalaus ugdymo(-si) galimybes bei finansinę paramą jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams, skatina Europos šalių jaunimo bendradarbiavimą.

Komentarai
Temos Šiukšlės
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt