Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mūsų tautiečių abejingumas. Kas gali būti blogiau? (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Kas gali būti blogiau, nei mesti bejėgį kačiuką ant cementinių gyvūnų sanitarinės tarnybos grindų, kai jam gyvybiškai reikalinga pagalba ir klykti, kad jo likimas - ne piliečio reikalas, laukti pagyrimo už tai, kad pilietis iš viso teikėsi atnešti į gyvūnus marinančią įstaigą šią mažą gyvybę. Du šios „atsakingai" pasielgusios pilietės mažamečiai vaikai stebėjo motinos isteriją „Grindos“ priėmimo patalpoje ir tyliai jai pritarė: taip, gyvūno likimas - tikrai ne jų reikalas.

Kas gali būti blogiau, nei mesti bejėgį kačiuką ant cementinių gyvūnų sanitarinės tarnybos grindų, kai jam gyvybiškai reikalinga pagalba ir klykti, kad jo likimas - ne piliečio reikalas, laukti pagyrimo už tai, kad pilietis iš viso teikėsi atnešti į gyvūnus marinančią įstaigą šią mažą gyvybę. Du šios „atsakingai" pasielgusios pilietės mažamečiai vaikai stebėjo motinos isteriją „Grindos“ priėmimo patalpoje ir tyliai jai pritarė: taip, gyvūno likimas - tikrai ne jų reikalas. Iš šono stebint šią šaltakraujiškumo akciją buvo aišku tik viena- auga nauja aplinkai nepakanti, abejinga ir žiauri visuomenės karta.

Tokį vaizdą vakar mačiau „Grindoje“. Man paskambino „Grindos“ darbuotojas, norėdamas pasakyti, kad kažkokia moteris atnešė kačiuką, kuriam labai sužalota akytė. Kadangi „Grinda“ žino, kad jie padėti negali, nes Lietuvoje kol kas naudojant mokesčių mokėtojų lėšas gyvūnai tik naikinami, o ne gydomi, geriausia, ką jie galėjo padaryti, tai paskambinti LGGD Vilniaus skyriaus atstovui.

Kai atėjau, persona, atnešusi mažylį, rėkė, kad ji niekur jo neveš, kad čia ne jos reikalas ir kad apskritai ji neturi tokiems „niekams" laiko. Prašiau klykaujančios moters, kad pasistengtų suteikti katinukui pagalbą ir nuvežtų jį pas veterinarą, nes gyvybės vagonėlių komanda turi begales globotinių, o transporto ir lėšų neturi, nes valstybė nefinansuoja kitų įstaigų, o tik „Grindą“, bet „jau ir taip daug dėl kačiuko gyvybės pasitarnavusi moteris" negirdėjo prašymo. Ji gi tiek „daug" padarė - paėmė katinuką iš kiemo penktadienį (dabar manau, kad galbūt ir anksčiau), ir, kai dar galima buvo išgelbėti jo akytę, nenunešė jo į veterinarijos gydyklą.

Kai pasakiau, kad čia jis pražus ir pagalbos jam reikia klinikoje, klyksmai pasiekė aukščiausius decibelus. Išklausiau, kad rūpintis privalome mes, kad ji alergiška katėms (manau, ji alergiška žmogiškumui), kad neturi pinigų gydyti. Baisiausia, kad mergaitė, kuriai gal tik 10 metų, klykė taip pat, kaip jos motina. Ji rėkė, kad yra „animal planet", kuri gelbėja gyvūnus. Klausiau ir galvojau, kad mes dar labai labai negreit pasieksime „animal planet" lygį, kai auga tokia karta. Galų gale abi išsirėkusios, trenkė katinuką „Grindoje“ ant žemės ir apsisukusios kartu su mažu berniuku tekinos išbėgo, sėdo į džipą ir nuvažiavo.

Mažylis katinukas - mergytė, ji nuvežta apžiūrėti veterinarams. Jos akytės išlikimo prognozė nedžiugina. Jei tai būtų padaryta anksčiau, mažylei akytę butų pasisekę išsaugoti. Mažosios Kruopytės akytės šiuo metu tepamos veterinarijos gydytojos išrašytais vaistais, tačiau, kad akytę galėtumėme išsaugoti - mažai vilčių.

Mažylei Kruopai labai reikia finansinės paramos, nes operacija bus atliekama po kelių dienų. Šiuo metu negaliu pasakyti tikslios sumos, bet iš patirties žinau, kad tai maždaug 200 lt. Po operacijos Kruopytei labai reikės globos. Žinau, kad visi kurie lankosi šiuose puslapiuose pagalbą suvokia ne iškreiptai, žinau, kad visi atiduoda visas savo jėgas, meilę ir žmoniškumą susirgusiam, sužeistam ar kitokios pagalbos reikalaujančiam gyvūnui. Todėl jūs ir esate tie vilties spindulėliai, į kuriuos kreipiamės ištikus nelaimei. Šiandien pagalbos reikia vienai mažai mažai juodai baltai kruopelytei.

Dėl Kruopos globos skambinkite tel. nr. 865244093.

Aukodami lėšas Kruopai, paskirtyje nurodykite „katytei Kruopai“.

Mūsų rekvizitai:

Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyrius

Registracijos kodas 125535218

Sąskaitos nr. LT047300010002464463 (Swedbank) Banko kodas BIC-HABALT22

arba Sąskaitos nr.: LT467044060000907966 (SEB bankas), Banko kodas: 70440

Ačiū už jūsų gerumą! Už supratingumą ir PAGALBĄ! Ačiū aukojantiems.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt