-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 10 13

Naujosios „Ubuntu 11.10“ apžvalga

Jau rytoj, penktadienį, bus išleista nauja Ubuntu versija. Po labai prieštaringai vertintos 11.04 (Natty Narwhal) iš jos tikimasi daug. Pirmtakė nepateisino daugelio vilčių: naudojo daug resursų, buvo pilna klaidų, o sena Gnome 2 platforma netiko tokiam „kiautui" kaip Unity 3D. Ar pavyko Ubuntu kurėjams šias problemas išspręsti? Pateikiu RC (release candidate) versijos apžvalgą.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Jau rytoj, penktadienį, bus išleista nauja Ubuntu versija. Po labai prieštaringai vertintos 11.04 (Natty Narwhal) iš jos tikimasi daug. Pirmtakė nepateisino daugelio vilčių: naudojo daug resursų, buvo pilna klaidų, o sena Gnome 2 platforma netiko tokiam „kiautui" kaip Unity 3D. Ar pavyko Ubuntu kurėjams šias problemas išspręsti? Pateikiu RC (release candidate) versijos apžvalgą.

Naujoji Ubuntu versija sukasi ant Gnome 3 platformos, ir nors atrodo, jog toks naujų technologijų derinys gali būti neišbaigtas, yra stebėtinai stabili. Gerokai stabilesnė už Natty po išleidimo, o tai jau šį tą sako. Resursų suvartojimas taip pat stebina: nors 3D aplinka atrodo net gražiau nei senoji, resursų ji vartoja mažiau. Norintys itin mažo resursų vartojimo ar taupantys nešiojamo kompiuterio bateriją gali rinktis Unity 2D aplintą, kuri skiriasi daug mažesniu efektų kiekiu ir apkarpytu funkcionalumu.

Šiek tiek pakeistas ir programų rinkinys. Evolution pašto programą pakeitė Thunderbird, atsirado Deja Dup atsarginių kopijų programa, iš esmės atnaujinta socialinių tinklų programa Gwibber.

Jei Ubuntu su 11.04 pradėjo savo metamorfozę, tai 11.10 yra visai naujas jos etapas. Vos užkrovus sistemą pasitinka visiškai naujas ir gražus prisijungimo ekranas. Smulkmena matoma tik suvedant slaptažodį, bet dabar kiekvienas šį procesą stebintis Win vartotojas varvins seilę.

Galų gale, prisijungę pamatysite per daug iš pirmo žvilgsnio nepasikeitusį Unity aplinkos darbastalį. Iki šiol kampe buvęs „Dash" mygtukas, vartotojų patogumui, buvo perkeltas į paleidimo juostą. Tuo tarpu išdidinto lango valdymo mygtukai nuo šiol pasimato tik užvedus pelę ant viršutinės juostos. Tai logiška - visi žino kur jie turėtų būti, o visą laiką juos rodyti - neverta. Pasikeitė ir sistemos meniu piktograma ekrano kampe. Dabar ji pravardžiuojama „power cog" - bandyta suderinti išjungimo mygtuko ir nustatymų piktogramas - natty susilaukė dėl to kritikos.

Šiek tiek daugiau dėmesio nusipelnė Dash skydelis. Dabar filtravimas paruoštas kur kas patogiau. Dar lengviau surasti ieškomą programą ar failą. Taip pat buvo integruoti muzikos ir dokumentų „lęšiai" labai palengvinantys šių failų paiešką. Apskritai skydelis dabar veikia greičiau, atrodo gražiau, jo spalva (kaip ir paleidimo juostos) prisitaiko prie naudojamo fono paveikslėlio.

Pasikeitimų sulaukė ir darbalaukių perjungiklis. Dabar buvo panaikinti tarpai tarp darbalaukių, o pasirinktas pažymimas oranžiniu rėmeliu.

Nemažų pasikeitimų sulaukė ir Programų centras, kuris tapo greitesnis ir gražesnis. Pagrindiniame lange dabar rodomos populiariausios ir kūrėjų parinktos programos.

Kol kas dar neišleista naujoji operacinė sistema atrodo ir veikia visai šauniai. Kūrėjai pasimokė iš savo klaidų kuriant 11.04 ir šioje versijoje iš tiesų padirbėjo šlifuodami Unity aplinką bei dar tiksliau nurodė Ubuntu kryptį: sukurti OS, kuri būtų patogi kiekvienam.

Norintys parsisiųsti galutinę versiją, tą galės padaryti jau rytoj www.ubuntu.com

Negalintys sulaukti oficialaus starto, RC versiją gali parsisiųsti čia: http://iso.qa.ubuntu.com/qatracker/

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius