Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 13d. 10:51

Neeilinė galimybė Lietuvos moksleiviams – edukaciją ir laisvalaikį jungianti veikla

Vaikų popamokinė veikla šiandien dažnai yra apribota kompiuteriniais žaidimais bei naršymu internete.  Daugelio mokinių savarankiškas domėjimasis kitų šalių kultūra yra...

Vaikų popamokinė veikla šiandien dažnai yra apribota kompiuteriniais žaidimais bei naršymu internete.  Daugelio mokinių savarankiškas domėjimasis kitų šalių kultūra yra pakankamai mažas. Geografijos pamokų metu neįmanoma supažindinti vaikų su viso pasaulio kultūrų tradicijomis, panašumais bei skirtumais, leisti pajausti jų įvairovę, o lėšų kelionėms ar atostogoms egzotiškose šalyse turi ne kiekviena šeima, todėl retas vaikas turi supratimą apie kitus kraštus bei kitų kultūrų žmones.

Siekiant lavinti mokinių geografines bei kultūrines žinias, paįvairinti vaikų popamokinę veiklą, tarptautinė organizacija AIESEC jau 5 metus iš eilės organizuoja projektą „Living Diversity“. Pagrindiniai projekto tikslai yra tolerancijos skatinimas, tarpkultūriškumo supratimo lavinimas jaunų žmonių tarpe, socialinių problemų supratimas, moksleivių motyvacijos, savirealizacijos problemų mažinimas. Šis nacionalinis mokyklų projektas bus rengiamas didžiausiuose Lietuvos miestuose. Vilniuje į šį projektą bus įtrauktos net 6 mokyklos ir 5 stažuotojai.

Šiemet vaikai turės galimybę susipažinti su merginomis iš Kinijos, Indonezijos, Vengrijos bei klausytis įdomių pasakojimų iš Turkijos ir Gruzijos atvykusių stažuotojų-savanorių. Į Lietuvą atvyksiantys užsieniečiai yra užsidegę ir pasiruošę kibti prie darbo. Iš Vengrijos atvykusi stažuotoja Orsi motyvuoja šį sprendimą tuo, kad ją visuomet žavėjo darbas su vaikais ir ji jau seniai norėjo išbandyti save mokytojos vietoje. Paklausta kodėl pasirinko būtent Lietuvą, mergina išvardina net kelias priežastis: „daug mano draugų yra keliavę į Lietuvą su Erasmus programa ir parsivežę namo daug šiltų ir gražių atsiminimų apie Vilnių, taip pat man labai patinka keliauti ir dar nė karto nesu buvusi jokiose Baltijos šalyse, o taip pat šio projekto laikas sutapo su mano atostogų metu, taigi nebuvo jokių abejonių sutikti ar nesutikti sudalyvauti šiame projekte“.

Šešias savaites stažuotojai pasakos vaikams apie savo gimtuosius kraštus, lavins vaikų tarpkultūriškumo supratimą, skatins domėtis skirtingomis šalimis ir kultūromis. Visa tai vyks pasitelkiant šiuolaikines technologijas bei papildomą medžiagą, kuri turėtų padėti vaikams pajausti ir suprasti kultūrų skirtumus ir panašumus. Kadangi pamokos vyks tik anglų kalba, vaikai taip pat turės neeilinę galimybę tobulinti komunikacijos anglų kalba įgūdžius. Be įdomių paskaitų apie stažuotojų gimtuosius kraštus, bus vykdomi praktiniai – laiko planavimo ir darbo komandoje užsiėmimai. Mokinių bendravimas su stažuotojais neapsiribos vien tik pamokine veikla, jie turės galimybę kartu leisti laisvalaikį. Vilniaus Šeškinės vidurinės mokyklos mokinė Božena, atsiliepia apie projektą vien tik teigiamai. Merginos nuomone, šis projektas – išskirtinė galimybė susipažinti su žmonėmis, kurių greičiausiai nebūtum sutikęs niekuomet gyvenime, „visi stažuotojai tokie linksmi ir įdomus, patarčiau visiems savo draugams sudalyvauti šiame projekte“.

Vaikai neapsieis ir be papildomų stažuotojų sugalvotų namų darbų ruošimo. Jie turės pademonstruoti  savo piešimo įgūdžius, žurnalistinius sugebėjimus bei savo kūrybiškumą aktorystės, šokio ir choreografijos srityse. O uždaromajame renginyje – Talentų vakaro metu, visi vaikai bus kviečiami į sceną pasidalinti savo talentais.

Tikimasi, kad projektas „Living Diversity“ padės atitraukti jaunimą nuo kompiuterinių žaidimų ir suburs vaikus drauge vykdant netradicinius namų darbus ir kūrybiškai leidžiant laisvalaikį!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt