Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neįgalieji Vilniuje ir Kaune priversti pasijausti šiukšlėmis

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį svetainėje Yuotube.com atsirado paprastas, bet šokiruojamas filmukas apie negalią turinčių žmonių diskriminavimą.

„Penktadienio popietę internete atsirado specialiai sukurtas filmukas apie invalidų diskriminavimą.

Ten rodo labai paprastus dalykus, tačiau kai viskas taip pateikiama, vaizdai iš tiesų šokiruoja. Todėl skubu pasidalinti nuoroda su jumis“, – rašo 15min.lt skaitytojas Urtė G.

Svetainėje Youtube.com Urtės aptiktoje medžiagoje matyti, kaip po Vilnių ir Kauną invalido vežimėlyje blaškosi jaunas vyras.

Jis bando aplankyti įvairias įstaigas, kurias sveiki žmonės lanko kone kiekvieną dieną: paštą, banką, polikliniką, universitetą, biblioteką, kirpyklą, kavinę. Tačiau neįgaliajam tai – neįveikiama užduotis.

„Nei dantys skauda, nei plaukai auga...“ – su ironija apie elementarius neįgaliųjų poreikius, kurie negali būti patenkinami dėl techninių kliūčių, subtitrais kalbama šiame filmuke.

Jo kūrėjai pastebi, kad dažniausiai įvairių įstaigų šeimininkai visas problemas mėgina išspręsti priklijuodami lipdukus apie vietas neįgaliesiems, tačiau kaip tuo pasinaudoti, lieka neaišku.

„Kasdien mes visi patys matome, kad aplinka beveik visiškai nepritaikyta tokiems žmonėms. Tačiau tik tokie filmukai mums iš tiesų atveria akis. Apmaudžiausia, jog paprasti gyventojai nedaug ką gali padaryti, kad palengvintų gyvenimą likimo nuskriaustiems žmonės...“ – dalijasi mintimis 15min.lt skaitytoja.

Redakcija dėkoja Urtei už atsiųstą nuorodą bei pastebėjimus!

Tapote neįprasto įvykio liudininkais? Pastebėjote ką nors įdomaus? Pasidalykite savo įspūdžiais, nuotraukomis ar vaizdo medžiaga su kitais 15min.lt skaitytojais. Registruokitės 15min.lt skaitytojų portale ir patys įkraukite naujienas. Kurkite naujienas kartu su redakcija.

Beje, redakcija laukia ne tik Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos gyventojų informacijos. Gyvenate mažame miestelyje? Lankotės užsienyje? Pastebėjote ką nors įdomaus? Savo pastebėjimus irgi siųskite mums ir apie įvykį sužinos visa Lietuva.

VIDEO: Lithuanian Forum for the Disabled

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt