Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neravų gyvenvietė paversta sąvartynu (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Visai neseniai, prieš nepilnus metus, Neravų gyvenvietėje, esančioje šalia Druskininkų, įrengta stambių atliekų surinkimo aikštelė.

Visai neseniai, prieš nepilnus metus, Neravų gyvenvietėje, esančioje šalia Druskininkų, įrengta stambių atliekų surinkimo aikštelė.

Turbūt „Neravai“ niekam nesukelia nei emocijų, nei prisiminimų, tačiau čia yra mano rojaus kampelis, kuriame prabėgo vaikystė. Dar ir dabar dažnai mėgstu pas močiutę pasisvečiuoti, po mišką pasivaikščioti. Tik gaila, labai gaila, kad tas pasivaikščiojimas nebebūna toks malonus, greičiau skaudus. O kaip jaustumėtės Jūs, jei „maloningoji“ valdžia Jūsų rojaus kampelį paverstų šiukšlynu? Vat būtent taip jaučiasi ten gyvenantys žmonės ir, žinoma, aš, nors dabar ten esu tik svečias.

Nuo arčiausiai esančių namų iki vadinamos stambiųjų atliekų surinkimo aikštelės - vos 100 žingsnių, taigi puošniu šiukšlyno vaizdu žmonės gali gėrėtis net neišeidami iš namų, tiesiog pro langą. Ilgainiui stambių atliekų surinkimo aikštelė virto tikra aikšte ir užima vis didesnį miško plotą. Dabar vadinamąją aikštelę drąsiai galima vadinti sąvartynu.

Pagal apibrėžimą stambiosios (stambiagabaritės) atliekos - tai stambūs buities apyvokos daiktai: baldai, dviračiai, buitinė technika arba kitokios didelių matmenų atliekos, susidarančios naudojant gaminius ar jiems tapus nebetinkamais naudoti pagal  paskirtį. Neravų gyvenvietės aikštelėje (šiukšlyne) stambiomis atliekomis netikėtai patapo medžių lapai, šakos, tušti plastmasiniai buteliai (išmėtyti po visą mišką), pjuvenos ir kitos neaiškios kilmės buitinės atliekos. Šiukšlės vežamos visokios ir iš visur, nors šio kaimo gyventojai nelinkę teršti savo miško, tačiau tuo pasirūpinta ir be jų. Čia kaip toj reklamoj - „Aš šiukšlinu tau, tu šiukšlini man, ir visi gyvenam šiukšlėse”.

Eidama mišku pati ne kartą subariau vaikus, atliekų aikštelėje daužančius stiklus ir statančius pilį iš šiukšlių... Širdį suspaudžia, juk ir aš vaikystėje ten žaidžiau... tik ne su šiukšlėm. Kodėl nėra jokio įstatymo draudžiančio įrengti sąvartynus gyvenvietėse? Kodėl niekam nerūpi, kur ir su kuo žaidžia vaikai? Dėl to, kad svetimi, o ne savi? Įdomu, ar sutapimas, kad šiemet nutiestas per gyvenvietę asfaltas baigiasi būtent ties sąvartynu…

Netikiu, kad problemos iškėlimas viešai padės išspręsti problemą, bet tikiuosi, na, bent jau labai norėčiau, kad „kažkas”, perskaitęs mano rašliavą, pajaus stiprią purvinos sąžinės graužatį.

Taigi pridedu ir keletą nuotraukų jau pusiau išvežto šiukšlyno.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt